Лазери. Лауреат Нобелівської премії запропонував новий спосіб боротьби з ядерними відходами

3 квітня 2019, 08:01

Робота лауреата Нобелівської премії Жерара Муру може потенційно вирішити головну проблему в енергетичній галузі: ядерні відходи.

Муру і його колега, професор Тосікі Тадзіма, досліджують концепт використання лазерів високої інтенсивності для утилізації ядерних відходів, пише The Next Web .

Нобелівська премія Муру, яку він ділить з професором Донною Стрікленд з Університету Ватерлоо, була вручена в 2018 році за роботу, яка, згідно з нобелівськім прес-релізом, "проклала шлях до найкоротших і інтенсивних лазерних імпульсів, коли-небудь створених людством". Ці імпульси можуть потенційно використовуватися для утилізації радіоактивних ядерних відходів на атомному рівні завдяки процесу, який називається трансмутацією.

Відео дня

Муру стверджує, що ідея все ще перебуває на дуже ранніх стадіях, і можуть пройти десятиліття, перш ніж ми зможемо побачити початок створення прототипу, який буде працювати, але навіть ідея цього цікава.

Проблема ядерних відходів починає накопичуватися швидше, ніж деякі країни можуть її вирішити. У цьому випадку пропоноване лазерне рішення може бути дуже корисним для такої країни, як Франція, яка в даний час намагається побудувати підземний бункер для зберігання ядерних відходів.

На думку екологічних організацій, таких як Грінпіс, це може означати, що ядерні відходи потраплять у грунтові води, або щось подібне. Так що ідея Муру і Тадзіма важлива, навіть якщо ми не побачимо її наслідків протягом багатьох років.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X