Революції бути. Як вчені здійснили новий прорив у квантовому програмуванні

16 квітня 2020, 21:00
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники з Австралії та Нідерландів заявили про можливість створення «гарячого» кубіта. Відкриття дасть змогу зробити квантові комп’ютери ефективнішими та дешевшими.

На початку 2000-х персональні комп'ютери з оперативною пам'яттю 512 мегабайт були одними із найбільш продуктивних на ринку. Сьогодні навіть у дешевих смартфонів оперативка сягає 6 Гб, не йдеться вже про флагманські моделі.

Відео дня

Це не дивно, адже ще у 1970-х засновник компанії Intel Гордон Мур припустив, що транзисторні процесори подвоюватимуть свою потужність щороку. Нещодавно вчені дійшли висновку, що за нинішніх умов закон Мура не працює через атомарну природу речовини та обмеження швидкості світла.

Іншими словами, сучасні інженери вже розробили настільки маленькі мікросхеми, що в них практично неможливо контролювати потік електронів: на такій дистанції найдрібніші частинки починають виявляти квантові властивості й порушують роботу всієї системи.

Саме тому зараз найбільші корпорації на зразок Google та IBM досліджують можливості квантових комп'ютерів, які мають у рази обійти обчислювальні потужності будь-яких транзисторних чипів.

Днями вчені з Австралії та Нідерландів заявили про справжній прорив у квантовому програмуванні — створення мінімальної квантової одиниці інформації за значно вищих температур, ніж будь-коли до цього.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X