Хаос — це складно. Квантове машинне навчання досягло межі

15 травня 2021, 10:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ученые нашли брешь в общепринятом понимании шифрования информации. Квантовое машинное обучение не сможет получить информацию из случайных или хаотических процессов — например, черных дыр.

У класичному уявному експерименті Хайдена-Прескілла вигадана Аліса кидає деяку інформацію в чорну діру, яка перемішує все, що в неї потрапляє. Вигаданий Боб все ще може розшифрувати і отримати оригінал з чорної діри за допомогою квантового машинного навчання. Однак нова теорема, яку представила команда американських вчених на чолі з Зої Холмс, показала, що відновлення цієї інформації буде надзвичайно важким — скоріше навіть практично неможливим.

Відео дня

Це станеться через безплідне плато — проблеми навченості, через яку здатність вирішити проблему стає експоненціально складнішою по мірі збільшення розміру досліджуваної системи. Це явище нещодавно описала група вчених з Лос-Аламоса.

«Якщо у вас є безплідне плато, вся надія на квантове прискорення або квантову перевагу втрачена», — пояснюють дослідники.

Хаос або серію абсолютно випадкових подій неможливо передбачити, а тому алгоритми не зможуть на них вчитися. Чорна діра буде неминуче приводити алгоритми машинного навчання до цієї проблеми, через яку вони втратять можливість навчатися, адже вона є найшвидшим скремблером (шифрувальником інформації) в природі.

Проте, все не так жахливо, зазначає Холмс. Більшість фізичних процесів, які потенційно можуть бути нам цікавими, досить прості або, щонайменше, структуровані. А це значить, що квантове машинне навчання з ними впорається. Фактично вчені показали межу, за яку воно не зможе переступити: «Результати нашого дослідження не заперечують квантове машинне навчання, а, скоріше, підкреслюють важливість розуміння його обмежень», - зазначає Холмс.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X