Повстала з попелу. Вчені знайшли нове пояснення походження Місяця

2 травня 2019, 07:00

Команда експертів з США і Японії запропонувала пояснення походження Місяця, яке доповнює попередню теорію про зіткнення Землі з молодою планетою.

Команда американських і японських геофізиків розробила комп'ютерну симуляцію того, як міг сформуватися єдиний супутник Землі - Місяць, повідомляє Live Science.

Однією з найбільш поширених теорій походження Місяця є зіткнення протопланети Тейя із Землею на ранній стадії її формування. Тейя була розміром з Марс, і, ймовірно, при її зіткненні з Землею, частина молодої планети відокремилася і сформувала відомий нам Місяць.

Відео дня

Згідно із цією теорії, Місяць, у своїй більшості, мав бути сформований із залишків Тейї. Але, вчені знають, що хімічний склад Місяця майже ідентичний земному, що і ставить під загрозу гіпотезу про зіткнення.

Дослідження фахівців з США і Японії передбачає, що схожість в структурі Землі і Місяця пояснюється океанами магми, які наповнювали нашу планету в той час.

Вірогідне зіткнення з Тейєю, через яке міг сформуватися Місяць, відбулося близько 4,5 млрд років тому. Якраз в цей час молода Земля була покрита гарячої магмою, глибина якої складала до 1500 км.

Таким чином, після зіткнення, величезна кількість магми буквально вихлюпнулася на орбіту Землі, і поступово перетворилася на відомий нам круглий і твердий Місяць.

Hosono et al / Nature Geoscience
Фото: Hosono et al / Nature Geoscience

"У нашій моделі близько 80% Місяця складається з протоземних матеріалів. У більшості попередніх моделей близько 80% Місяця складається з ударної планети. Це велика різниця", - говорить співавтор дослідження, геофізик з Єльського університету Шунь-Ічіро Карато.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X