Хто тут? Астрономи виявили "неможливе" пилове кільце в Сонячній системі

15 березня 2019, 08:01

Нове дослідження ідентифікувало величезний слід дрібної космічного пилу на орбіті Меркурія, який утворює кільце шириною майже 15 мільйонів кілометрів.

Меркурій розташований дуже близько до Сонця і вчені не припускали, що близько планети може зберегтися космічний пил, пише Science Alert .

"Люди думали, що Меркурій, на відміну від Землі або Венери, занадто малий і занадто близько до Сонця, щоб захопити пилове кільце. Вони очікували, що сонячний вітер і магнітні сили Сонця віднесуть весь зайвий пил на орбіті Меркурія", - говорить співавтор роботи Гільєрмо Стенборг, фахівець з сонячної енергії з Військово-морської дослідницької лабораторії США.

Відео дня

Строго кажучи, Стенборг і його колега Рассел Ховард, вчений в області сонячної енергії з тієї ж лабораторії, випадково зробили своє відкриття. Команда дійсно шукала проміжки в пилу, поруч із Сонцем, де речовина мало випаруватися і очиститися. Однак, вчені не змогли знайти ніяких місць без пилу між нами і Сонцем. З того місця, де ми знаходимося, здається, що всюди пил.

Використовуючи знімки міжпланетного простору з супутника STEREO НАСА, команда створила модель, яка розділяє різні типи світла. Коли сонячне світло відбивається від частинок пилу в космосі, він створює силу, в 100 разів яскравіше, ніж саме корональне світло, тому можна обчислити, скільки пилу знаходиться в тій чи іншій області.

На думку авторів роботи, уздовж орбіти Меркурія накопичилося пилове кільце щільністю приблизно на п'ять відсотків вище, ніж сусідні області.

Якщо Меркурій дійсно пробирається крізь космічний пил, то цей матеріал повинен бути здатний підібратися до Сонця набагато ближче, ніж будь-коли вважалося. Це, в свою чергу, дає вченим важливу інформацію про склад і походження самого пилу.

Орбітальні хмари пилу, що складаються з 4,6 мільярда років тому, можуть допомогти нам пояснити, що сталося з моменту утворення нашої Сонячної системи.

Показати ще новини
Радіо НВ
X