Чотирилапі археологи. В Уельсі кролики розкопали артефакт, якому близько 9 тис. років — фото

30 березня 2021, 14:05

На валлійському острові Скокем вчені знайшли кам’яні знаряддя епохи мезоліту та фрагменти кераміки бронзового століття. Допомога в цій справі прийшла звідки точно ніхто не чекав — з боку місцевих кроликів.

Співробітники орнітологічної станції Річард Браун і Жизель Ігл знайшли древні предмети біля кролячої нори. Вони відправили свої знахідки експертам на материку — виявилося, що тварини під час створення свого будинку витягли з землі древні інструменти, пише The Guardian.

Відео дня

Річард Браун і Жизель Ігл, WTSWW
Фото: Річард Браун і Жизель Ігл, WTSWW

Наприклад, скошена галька датується періодом мезоліту — ймовірно,  нею користувалися мисливці-збирачі близько 9 тис. років тому для обробки шкір тварин. Другим предметом виявився осколок могильної урни бронзового століття віком близько 3750 років.

Річард Браун і Жизель Ігл, WTSWW
Фото: Річард Браун і Жизель Ігл, WTSWW

Але на цьому відкриття не закінчилися. Наступного дня орнітологи помітили, як з нори вилітають шматки кераміки. Як виявилося, це був фрагмент обідка урни для вази епохи бронзового століття. Зазвичай такі використовувалися для кремації.

Річард Браун і Жизель Ігл, WTSWW
Фото: Річард Браун і Жизель Ігл, WTSWW

Археологи вже планують експедицію на Скокем, коли закінчиться карантин — вони впевнені, що це не єдині знахідки, які можна виявити на острові.

Показати ще новини
Радіо NV
X