Крок до зірок. Що означає успішна посадка ракети Falcon 9 для майбутнього космонавтики

10 квітня 2016, 08:02
8 квiтня компанія SpaceX Ілона Маска здійснила посадку багаторазової ракети Falcon 9 на плавучу платформу. Експерти називають цю подію справжньою революцією. НВ з'ясувало, якими будуть наслідки цієї події для освоєння космосу

Президент США Барак Обама, вітаючи Маска, назвав подію "справжнім тріумфом", а Маск охарактеризував успішну посадку як "ще один крок до зірок".

Ось 5 речей, які потрібно знати про посадку Falcon 9 на плавучу платформу, щоб усвідомити важливість успіху SpaceX.

Відео дня

1Ідея про використання багаторазових ракет набула потужного розвитку.

Досі космічна індустрія жертвувала ракетами-носіями, через що польоти в космос залишалися надзвичайно дорогими. Це все одно, що викидати літак після одного перельоту.

Тепер все може змінитися.

Маск подсчитал, что многоразовые ракеты сократят расходы на освоение космоса в сотни раз
Маск подсчитал, что многоразовые ракеты сократят расходы на освоение космоса в сотни раз Фото:

Мало того, що в грудні компанії Маска вперше вдалося посадити Falcon 9 на наземний майданчик. Головний однодумець і до того ж конкурент Маска - Джефф Безос - також досяг успіху в успішних польотах з поверненням.

А тепер Маск, щоправда, з другої спроби, показав, що ракети, які повертаються, можуть сідати не тільки на землю, але й на воду.

2Саме по собі використання багаторазових ракет здатне перевернути космічну індустрію і суттєво здешевити польоти. Але посадка на воду дає змогу економити ще більше.

Річ у тім, що, повертаючись на Землю, об'єкт, нехай це шаттл або ракета-носій, після входу в атмосферу має більше шансів опинитися над водою, ніж над сушею.

А брати з собою запаси палива, які дозволять маневрувати, щоб долетіти до наземного космодрому, це розкіш.

Автономний корабель, здатний оперативно розгорнути посадочну платформу в потрібній точці океану, щоб зустріти ракету, що повертається, це Святий Грааль для сучасної космічної індустрії.

3За підрахунками Маска, вартість виробництва одного примірника Falcon 9 становить близько $60 млн. А витрати на її перевірку, заправку пальним і доставку до місця запуску - становлять кілька десятків тисяч доларів (максимум, $50-60 тис, переконаний Маск).

Іншими словами, кожен запуск буде обходитися в сотні разів дешевше, ніж нинішні запуски з одноразовими носіями (близько $200 млн на цей момент).

Вартість доставки тонни вантажу (нехай це обладнання для МКС або супутник) на орбіту знизиться, як мінімум, у десятки разів. А значить, вивести в космос своє обладнання зможуть багато дослідницьких та комерційних організацій, які досі могли хіба що мріяти про це.

4Поки складно оцінити, скільки польотів здатний витримати один примірник Falcon 9. Найближчими тижнями інженери SpaceX оцінять стан ракети, що зробила успішну посадку 8 квітня. Її збираються використовувати для повторного польоту в травні або червні.

Це дозволить визначити, який ресурс ракети і який ступінь зносу при кожному польоті.

Маск раніше заявляв, що впевнений у можливості використовувати кожну ракету не менше 10-20 разів.

До конца 2016 года SpaceX начнет испытания новой, более мощной ракеты Falcon Heavy

До конца 2016 года SpaceX начнет испытания новой, более мощной ракеты Falcon Heavy Фото:

5Маск планує до кінця року показати світові наступне покоління ракети-носія Falcon Heavy.

Вона буде відчутно більшою і потужнішою, ніж Falcon 9. З її допомогою на орбіту можна буде виводити 53 тонни вантажу (еквівалент Boeing 737 з повним завантаженням).

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Обкатавши технологію польотів з поверненням, зокрема й на океанську платформу, на "невеликій" ракеті Falcon 9, Маск зможе почати випробування ракети, з якою пов'язане майбутнє світової космонавтики.

Зрештою, саме Falcon Heavy, доставить астронавтів на Марс, переконаний Маск.

Показати ще новини
Радіо NV
X