Червоні і сині. У NASA пояснили дивне забарвлення кілець Сатурна

30 березня 2019, 18:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Керівники місії Cassini, яка досліджує Cатурн, припустили, що забарвлення кілець планети і форма її супутників можуть залежати від їх віддаленості.

У NASA запропонували пояснення химерним формам супутників і різноманітним кольорам кілець Сатурна, завдяки даним, які передає апарат Cassini, прямо перед закінченням його місії. Про це пише Live Science

Відео дня

Досі вчені вважають, що супутники Сатурна, яких знайдено понад 60, є причиною кілець навколо планети або навпаки: супутники могли утворитися з матеріалу, який розташований на різних орбітах Сатурна, або кільця з'явилися через поступове руйнування супутників.

Деякі з цих супутників мають досить дивну форму - типу блюдця, - і все ще невідомо, чому вони мають різне забарвлення.

За допомогою наукового обладнання на космічному апараті Cassini, експерти проаналізували форму, склад, структуру та навколишнє середовище п'яти супутників Сатурна - Епіметея, Пандори, Атласу, Дафниса і Пана.

NASA / JPL-Caltech
Фото: NASA / JPL-Caltech

Згідно з їхніми даними, супутники можуть мати різні кольори через різну відстань від Сатурна. Наприклад, Пан, який має червоне забарвлення і розташований найближче із цих супутників до планети, складається із заліза та органічних сполук у основних кільцях.

Епіметей, що навпаки розташований найдалі і має синій колір, ймовірно, піддається впливу потоків крижаних часток або водяної пари з вулканів, що відбуваються на одному з найбільших та найвіддаленіших супутників Сатурна - Енцеладі.

Вчені також визначили, що проаналізовані супутники мали низьку щільність. Це може означати, що природні супутники, які створені за допомогою матеріалу на орбітах Сатурна, накопичували цей матеріал на своєму екваторі. Можливо, саме тому деякі супутники і виглядають як літаючі тарілки.

"Кільця і супутники - дійсно один і той же об'єкт: кільця складаються з дрібних частинок, і супутники є найбільшими версіями цих частинок. Супутники продовжують накопичувати дрібні частинки, пояснюючи дивні "спідниці" навколо своїх екваторів", - розповів виданню Space.com астроном NASA Бонні Буратті.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X