Антропологи відтворили вигляд дівчини, яка жила 9 тисяч років тому

23 січня 2018, 22:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені зі Швеції і Афінського університету відновили за черепом обличчя 18-річної дівчини, яка жила близько 9 000 років тому.

Останки були виявлені в центральній Греції, в печері Теопетра, повідомляє National Geographic.

Під час палеоліту, мезоліту, неоліту і інших давніх історичних періодів в ній безперервно, протягом 130 000 років, жили люди. Розкопки тут ведуться з 1993 року; серед іншого в печері були виявлені людські рештки.

Відео дня

Фахівці встановили, що вони належали дівчині. Вона отримала ім'я Авгі, що в перекладі означає "світанок". Її останки належать до періоду переходу людей цього регіону від кочового до осілого життя.

Грунтуючись на структурі кісток, Авгі могло бути 15 років, але стан її зубів швидше характерний для 18-річного підлітка. Для того, щоб відтворити її обличчя, була зібрана команда, що включає ендокринолога, ортопеда, невролога, патологоанатома та радіолога.

Керував дослідженням шведський археолог і фахівець з реконструкцій зовнішності Оскар Нільссон. Вилиці, брови, підборіддя і інші риси обличчя були відтворені за допомогою томографії та комп'ютерного моделювання, а для кольору шкіри і очей були використані загальні відомості про жителів цього регіону.

Оскар Нільссон є провідним фахівцем у своїй галузі. У його портфоліо - десятки робіт, в тому числі інший давньогрецький підліток, 11-річна дівчина на ім'я Міртіс. Серед інших успішних реконструкцій Нильссона - давня перуанська королева.

У 2015 році НВ повідомляло, що в інтернеті спливло зображення, що показувало, як насправді міг виглядати Ісус. На зображенні, зробленому колишнім професором Манчестерського університету Річардом Нівом, Христос кардинально відрізняється від звичного образу. Метод, за допомогою якого було відтворено обличчя Ісуса, схожий з тими, до яких вдаються криміналісти.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X