Крах надій. Вчені визнали, що не зможуть воскресити динозаврів

3 червня 2017, 08:32
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Британські палеонтологи провели аналіз білка колагену з кісток тиранозавра і довели, що Парк Юрського періоду ніколи не буде існувати

Виявилося, що білок, виявлений в кістках динозавра, відповідає білку, виділеного з кісток страусів. Тобто показано, що білки не можуть зберігатися у скам'янілостях десятки мільйонів років, пише Phys.org.

Відео дня

"Наша робота призначалася для виявлення колагенових слідів страуса і динозавра. Ми не збиралися викривати попередні дослідження, однак, незабаром ми зрозуміли, що наші результати вибивають грунт з-під ніг у думки, що колаген взагалі може вижити протягом настільки довгого часу", - розповідає доктор Майк Баклі з Університету школи Манчестера.

З'ясувалося, що в кістках тиранозавра, якого досліджували британці, знаходився тільки колаген сучасних страусів. Біополімери цих птахів використовуються в дослідженнях для визначення еволюційних відносин між вимерлими і нині існуючими організмами. Тобто, колаген на древні кістки принесли сучасні дослідники.

"Передбачуване відкриття білкових послідовностей в кістках динозавра призвело до великої кількості невдалих спроб повторити ці чудові твердження. Здається, ми намагалися відтворити те, що було за межами поточного стану межі нашої науки", - визнав один з авторів дослідження, професор Філ Меннінг.

Таким чином, відсутність в кістках динозаврів доісторичних молекул білків, як відзначають вчені, робить неможливим відтворення ящерів за допомогою сучасних біотехнологічних методів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X