З Днем народження. Космонавти привітали Олексія Леонова з ювілеєм з відкритого космосу

30 травня 2019, 10:10

Російські космонавти Олег Кононенко і Олексій Овчінін, які виконали вихід у відкритий космос з борту МКС, винесли в космос фотографію космонавта Олексія Леонова і привітали його з 85-річчям.

Крім того, вітання були написані і на скафандрах, пише Geekwire .

Олексію Леонову, піонеру радянської космічної програми, який увійшов в історію своїм орбітальним виходом в 1965 році і взяв участь у випробувальному проект "Аполлон-Союз" десять років по тому, в четвер виповнюється 85 років.

Відео дня

У його честь космонавти Олег Кононенко і Олексій Овчінін показали фотографію Леонова, яку вони винесли з собою у відкритий космос. Також привітання з ювілеєм були написані на скафандрах космонавтів.

"Пан Леонов, будь ласка, прийміть наші щирі побажання до дня народження. Ви з нами тут і зараз в космосі, і протягом всього цього виходу у відкритий космос ви будете тут з нами", - сказав один з космічних мандрівників.

Кононенко та Овчінін почали роботу у відкритому космосі в 18.42 по Києву 29 травня. Вихід завершився в 00.43 і тривав 6 годин 1 хвилину. Космонавти встановили поручень для переходу між Малим дослідницьким модулем "Пошук" і Функціонально-вантажним блоком "Зоря". Також космонавти почистили ілюмінатор модуля "Пошук" і взяли проби-мазки з поверхні модуля "Зірка" в рамках експерименту "Тест".

Також космонавти під час роботи у відкритому космосі забрали рушник, який провисів на зовнішній стороні станції десять років. Рушник спочатку призначався для протирання скафандрів від забруднень під час роботи в космосі. Його залишив один з російських космонавтів. Рушник повернуть на Землю і передадуть фахівцям для вивчення.

Додамо, як повідомляє РІА Новини , Олексій Леонов, який першим вийшов у відкритий космос, залишається в госпіталі після операції на нозі. Дочка космонавта зазначила, що сподівається на його одужання.

Леонов за останні місяці кілька разів виїжджав в Західну Європу на лікування. У березні він не зміг взяти участь у прощанні з померлим колегою по першому загону космонавтів Валерієм Биковським, оскільки знаходиться в клініці в Італії. На початку лютого йому за кордоном зробили операцію на пальцях ноги через цукровий діабет.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X