Космонавт: на Міжнародній космічній станції знайшли позаземні бактерії

29 листопада 2017, 21:02
Повернувшись на батьківщину з польоту на МКС російський космонавт Антон Шкаплеров запевняє, що вчені виявили на станції бактерії позаземного походження

За словами Шкаплерова, під час виходів у космос з борту МКС космонавти виявили бактерії на мазках із зовнішньої поверхні станції, пише Independent.

Космонавт зазначає, що під час проведення багаторічного експерименту "Тест" космонавти зібрали зразки пилу з зовнішньої поверхні МКС. На ній виявилися земні бактерії, які прожили три роки в умовах космічного простору. Але походження деяких бактерій, як запевняє Шкаплеров, було не земним.

Відео дня

"І тепер з'ясувалося, що звідкілясь на цих тампонах виявилися бактерії, яких не було при запуску модуля МКС. Тобто вони звідкись прилетіли з космосу і оселилися на зовнішній стороні обшивки. Поки вони вивчаються, і схоже, що ніякої небезпеки не несуть", - розповів космонавт в інтерв'ю ТАСС.

Як відзначають британські журналісти, "не зовсім зрозуміло, де зараз зберігаються ці організми і що вчені знають про них". Виявлення бактерій, які прийшли звідкись, крім Землі, було б одним з найбільших досягнень в історії науки але поки таке твердження робити рано.

На сьогодні офіційно статус бактерій, які були знайдені в експерименті "Тест" - невідомий. Іншими словами, вчені поки не встановили, чи прибули вони з Землі або прибули з космосу.

Влітку 2017 року НВ повідомляло, що, на думку вчених, поверхня Міжнародної космічної станції (МКС) може бути тимчасовим зберігачем біоматеріалу позаземного походження. Такі дані вдалося отримати в ході проведення багаторічного космічного експерименту "Тест", під час якого космонавти зібрали 19 проб пилу з поверхні МКС.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X