Космічний сніговик. NASA отримало знімок далекого астероїда Ultima Thule

28 січня 2019, 13:01

Космічний апарат New Horizons передав на Землю знімок найвіддаленішого від Землі об'єкта, до якого коли-небудь добиралися космічні апарати.

Об'єкт Ultima Thule, який формально відомий як астероїд 2014 MU69, розташований на відстані 6,5 млрд км від Землі, пише Science Alert .

Знімок був отриманий за допомогою ширококутної багатобарвної видимої камери (MVIC), що входить до складу інструментарію New Horizons, коли зонд перебував на відстані 6700 кілометрів від астероїда. Зображення астероїда, який нагадує сніговика, зберігалося в пам'яті бортового комп'ютера і передавалося на Землю 18-19 січня. Потім вчені обробили зображення, щоб поліпшити дрібні деталі.

Відео дня

На знімку добре видно не тільки великий кратер діаметром близько 7 км на меншій "сфері" астероїда, але і неоднорідність космічного тіла.

Однак нове фото далеко не останнє, до якого дослідники отримають доступ; зонд New Horizons зробив сотні знімків і записав безліч інших даних під час польоту.

"В наступному місяці будуть покращені кольори і отримані зображення з кращою роздільною здатністю, які, як ми сподіваємося, допоможуть розгадати багато загадок Ultima Thule", - заявив Алан Стерн, який очолює місію New Horizons.

Коли New Horizons пролетів повз Плутона в липні 2015 роки знадобилося близько 15 місяців, щоб відправити всі його дані на Землю. У випадку з Mu69 буде потрібно близько 20 місяців, щоб відправити всі, що було записано в під час польоту. Чекати так довго доведеться через апаратне забезпечення і віддалене розташування New Horizons.

NASA побудувало свій зонд на початку 2000-х років, потім запустило його з Землі в 2006 році. Таким чином, хоча системи New Horizons є цілком працездатними, сама електроніка застаріла приблизно на 15-20 років. Ще одним вузьким місцем є слабкий сигнал від радіоантени космічного корабля. В даний час його вихідна потужність складає близько 15 Вт, або одну четверту від стандартної 60-ватної лампи розжарювання.

Ще одна проблема полягає в тому, що дані передаються з відстані більш 6,5 млрд км. На цій відстані кожен біт цифрових даних, що відправляються у вигляді радіохвиль, що поширюються зі швидкістю світла, рухається більше шести годин, щоб досягти антен на Землі. Команда New Horizons очікує побачити кольорові фотографії десь в лютому.

"Немає сумнівів, що дві половини Ultima Thule мають різне геологічне походження. Найближчим часом ми отримаємо нові, більш якісні фото. Залишайтеся з нами в лютому", - додав Алан Стерн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X