Космічний мандрівник NASA виявив на поверхні Марса аналог піщаних дюн

13 вересня 2015, 20:46
Марсохід NASA Curiosity зробив вражаючі фото поверхні Марса, пише ZN з посиланням на повідомлення американського аерокосмічного відомства

Зокрема, марсохід сфотографував піщані дюни, які перетворилися в скелясту породу. Вчені вважають, що вони можуть розкрити природу вітрів які в свій час вирували на поверхні планети.

Відео дня

Так, на панорамному фото, яке було опубліковано на сайті агентства, зображений піщаник, який є частиною геологічного шару, названого командою Curiosity блоком Стімсон. Великі площі пісковика мають специфічну структуру, яка має свій відповідник в земній геології.

....

 Mars' Mount Sharp

Зображення: NASA

Астрофізики вважають, що ця структура інтерпретується в якості піщаних дюн, які були утворені вітром. Цікаво, що схожі скам'янілі дюни можна зустріти і на Землі, зокрема, на південному сході США.

Читайте також у розділі Наука:

При цьому, за допомогою аналізу фотографії, вчені хочуть простежити напрямок вітрів, які колись вирували на "червоній планеті".

Панорама була складена з десятків зображень, які були зроблені Curiosity 27 серпня 2015 року, крім того, марсохід планує взяти проби грунту для вивчення його властивостей.

Раніше повідомлялося, що марсохід надіслав на Землю фото частині області, названої NASA Місто-сад, що знаходиться біля підніжжя гори Еоліда в центрі кратера Гейла.

Нагадаємо, що ключовим завданням Curiosity є збір даних про те, чи були коли-небудь на Марсі умови для виникнення будь-яких форм життя.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X