Космічний мандрівник Габбл показав фото розпеченої зірки в блакитній газовій хмарі

29 лютого 2016, 20:31
Телескоп NASA Габбл сфотографував рідкісну зірку класу Вольфа - Райе в сузір'ї Кіля і блакитну газову хмару навколо неї, пише N+1 з посиланням на сайт відомства

Так, зірка, відома як об'єкт WR 31a, розташована на відстані 30 тисяч світлових років від Землі. Згідно з оцінками вчених, такі об'єкти приблизно в 20 разів масивніші за Сонце, сама ж зірка WR 31a повинна бути приблизно в 10-40 разів гарячіше за наше світило.

Відео дня

Встановлено, що навколо зірки є блакитна хмара міжзоряного пилу, туманність, що оточує зірку, почала формуватися близько 20 тисяч років тому і розширюється зі швидкістю до 220 тисяч км/год.

Вважається, що зірки такого класу це всього лише етап існування світила і є природним періодом еволюції надгігантів. У більшості випадків вони являють собою останню форму світила перед вибухом наднової.

Читайте також в розділі Наука:

У такому вигляді зірки існують відносно недовго - не більше 4-6 мільйонів років, що робить їх досить рідкісними об'єктами для спостереження.

N+1 пише, що на даний момент вченим відомо не більше 250 зірок Вольфа-Райе. Для них характерна висока температура і випромінення світла, яка коливається від сотень тисяч до мільйонів яскравостей Сонця.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X