Космічний Донбас. Глава Amazon Джефф Безос хоче перенести промислові зони Землі в космос

1 червня 2016, 20:01
Один з найвпливовіших американських бізнесменів Джефф Безос заявив, що для порятунку Землі від екологічної катастрофи необхідно почати переносити промислове виробництво в космос

Джефф Безос дещо менш відомий широкій громадськості, ніж інший успішний бізнесмен і інноватор Ілон Маск. Розмах у Безоса скромніше, та й часу і зусиль на власний піар він витрачає менше.

Відео дня

Проте, плани у Безоса далекосяжні і, на думку багатьох експертів, він часто мислить більш реалістично, ніж Маск.

Наприклад, у той час, як Маск націлений на колонізацію Марсу, Безос пропонує почати освоєння космосу з будівлі позаземних промислових зон.

Создатель Amazon Джефф Безос предлагает спасти Землю от загрязнения, переместив промышленность в космос
Создатель Amazon Джефф Безос предлагает спасти Землю от загрязнения, переместив промышленность в космос Фото:

Таку думку він висловив у розмові з відомим американським журналістом Уолтом Моссбергом на сцені галузевого заходу Code Conference в Лас-Вегасi.

Чиста Земля

"Наша планета - найкраще з того, що у нас є, - заявив Безос. - Нам потрібно її зберегти, і найкращий спосіб зробити це - освоїти космічний простір".

Безос переконаний, що ніхто не хоче жити в "ретроградному" світі, де через перенаселення і брак ресурсів людству доведеться обмежувати приріст населення.

На його думку, складні та ресурсомісткі завдання, які вимагають великих енергетичних ресурсів, не повинні здійснюватися на Землі. Їх необхідно переносити в космос.

І це неодмінно станеться в найближчому майбутньому, переконаний Безос.

"Кількість доступної енергії на Землі обмежена. У наступні століття вся важка промисловість планети буде переміщена в навколоземний простір, - заявив бізнесмен. - Земля буде зоною відпочинку. Промисловості тут не буде. Все виробництво буде здійснюватися на гігантських фабриках в космосі".

Компания Безоса Blue Origin совершила серию удачных запусков собственной ракеты New Shepard
Компания Безоса Blue Origin совершила серию удачных запусков собственной ракеты New Shepard Фото:

Ключовим фактором в перенесенні промисловості в космос Безос вважає той факт, що сонячна енергія в космосі доступніше, ніж на Землі. І це - невичерпне і безкоштовне джерело енергії.

"Земля обертається, що ускладнює отримання енергії з сонячного світла, - розповів Безос під час свого виступу. - У той час як у космосі сонячні електростанції можуть працювати цілодобово і безперебійно".

У відповідь на питання про те, як його ідея поєднується з домінуючим у сучасній технологічній індустрії проектом освоєння Марса, Безос висловив переконаність у тому, що одне починання не заважає іншому.

"Люди неодмінно відвідають Марс, - сказав він. - І рано чи пізно колонізують його, і це круто. Але, що стосується важкої промисловості, буде більш розумним розміщувати її у космічному просторі".

Мрії зі здоровим глуздом

Таким чином, Безос в черговий раз виступає в ролі не конкурента, а швидше попутника Ілона Маска.

В той час, як Маск зі своєю компанією SpaceX будує важкі ракети для освоєння Марса, компанія Безоса Blue Origin також досліджує можливості ракет-носіїв, що повертаються, щоправда, з меншою вантажопідйомністю і висотою польоту. При цьому, ракета New Sheperd не поступається Falcon 9 Маска за кількістю успішних приземлень.

На пряме запитання про те, чи вважає Безос себе конкурентом Маска, глава Amazon відповідає неоднозначно.

Безоса часто сравнивают с Илоном Маском. Безос не против, но считает, что у них немного разные цели
Безоса часто сравнивают с Илоном Маском. Безос не против, но считает, что у них немного разные цели Фото:

"Ми з Ілоном багато в чому мислимо однаково, - каже він. - Але він чітко націлений на колонізацію Марса, я ж розглядаю і безліч інших космічних проектів".

За словами Безоса, коли він починав будувати компанію Amazon, вся необхідна інфаструктура для діяльності вже існувала. Молодій компанії не довелося думати про те, як доставляти товари покупцям (вже існували служби доставки і логістики), як приймати оплату (існували кредитні картки).

Те ж саме необхідно зробити і в космосі, переконаний Безос. Тобто побудувати там інфраструктуру, яка дозволить людству освоювати позаземний простір і розвивати цивілізацію.

Безос найбільше відомий в IT-індустрії, як засновник і глава компанії Amazon. Це найбільший в інтернеті торговий майданчик, а також виробник електронних книг і планшетів.

Безос вітає більшість технологічних нововведень і намагається тримати свої компанії на піку наукового прогресу. Зокрема, він заявив, що Amazon стане першою компанією, яка буде масово використовувати дрони для доставки замовлень своїм клієнтам.

Його компанія Blue Origin активно використовує новітні технології для освоєння космосу.

Безос також володіє авторитетним виданням Washington Post і відомий активною громадянською позицією. Зокрема, він є активним противником Дональда Трампа і навіть одного разу запропонував відправити республіканського кандидата в космос, щоб позбавити від нього демократичну Америку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X