Космічний Альбіон. На білих скелях півдня Великобританії знайшли стародавній космічний пил

9 вересня 2017, 06:04
Британські дослідники змогли виявити космічний пил в крейдяних скелях біля Дувра

Пил, дуже схожий на той, який вже знаходили в Антарктиді, виявили в скам'янілостях віком близько 87 мільйонів років, пише Science Alert.

"Знамениті білі скелі Дувра є важливим джерелом скам'янілостей, які допомагають нам визначити зміни і потрясіння, які планета зазнала багато мільйонів років тому. Зараз ми виявили, що простір всередині скам'янілостей містить пил, яка також може надати нам інформацію про те, що відбувалося в нашій сонячній системі в той час ", - сказав провідний автор дослідження Мартін Сатлі з Імперського коледжу в Лондоні.

Відео дня

Щорічно на Землю падає близько 20 000 - 30 000 тонн пилу, але, з огляду на розміри, його важко знайти, навіть якщо він ідентифікується за хімічним складом, формою і кристалічній структурі. Ідентифікація викопної космічного пилу ще складніша через процес розшарування, який замінює вихідні мінерали пилового зразка іншими матеріалами.

Порівнюючи зразки з Дувра з космічним пилом, виявленим в Антарктиді, команда вчених виявила 76 скам'янілих мікрометеоритів в білій крейді. Вони відносяться до віку Верхнього крейдяного періоду, близько 87 мільйонів років тому. Зразки пропонують нові можливості для вивчення космічного пилу через збереження їх структури.

"Відкриття показує, що позаземний пил, що зберігся в морських відкладеннях, може бути успішно вилучено та ідентифіковано. Але для копалин мікрометеоритів нам потрібні нові критерії ідентифікації", - додають дослідники.

Додамо, що в античності саме через білі скелі в районі нинішнього Дувра Англія отримала свою назву Альбіон - від латинського слова Alba (білий).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X