Космічні ведмеді. NASA розповіло, хто може жити в океанi на супутнику Сатурна

22 квітня 2017, 05:53
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Астробіолог NASA Рокко Манічеллі вважає, що в підповерхневому океані Енцелада можуть мешкати істоти, схожі на тихоходів, яких ще називають "космічними ведмедями".

Про своє припущення і про ймовірні особливості життя на Енцеладі Манічеллі розповів в інтерв'ю Gizmodo.

Дані про те, що в океані на одному з супутників Сатурна можливе існування життя, NASA навела на прес-конференції 13 квітня. І відразу ж почалися обговорення того, якими саме можуть бути гіпотетичні мешканці Енцелада.

Відео дня

"Питання полягає в тому, що може жити на скелястій крижаній кулі з величезним океаном під її корою? Очевидно, що у нас немає конкретної відповіді, але будувати припущення - це весело. Я думаю, що, якщо ми знайдемо в межах Сонячної системи щось живе, то це буде якийсь мікроскопічний організм", - розповів астробіолог Рокко Манічеллі.

На його думку, головне питання, яке слід задати в цій ситуації, звучить як "Де життя буде брати джерело енергії для самовідтворення і розвитку?".

Життя на Енцеладі, якщо воно і є, буде сконцентровано навколо гідротермальних жерл, які і на Землі є дуже важливими для підтримки морських екосистем. Також є можливість, що гіпотетичні мікроорганізми Енцелада використовують біолюмінесценцію, щоб вижити. Цей процес на Землі використовують деякі глибоководні істоти, яким вдається випускати світло в дуже темних умовах. Манічеллі пояснює, що для справжньої біолюмінесценції теж потрібно джерело енергії, але це не обов'язково повинна бути енергія Сонця.

"Здається майже неможливим, що ми знайдемо біолюмінесцентних китів, що плавають в океані Енцелада, але завжди є надія на космічного тихохода. Ці малюки можуть скрізь вижити. "Водяні ведмеді" чарівні і їх існування на Енцеладі не виходить за межі можливостей. Вони дуже міцні маленькі істоти", - уклав Маничелли.

Тихоходи - тип мікроскопічних безхребетних, близьких до членистоногим. Вперше вони були описані в 1773 році під назвою "маленький водяний ведмідь". В англомовних країнах їх називають ще космічними ведмедями.

Тихоходи привертають увагу дослідників своєю неймовірною витривалістю. При настанні несприятливих умов вони здатні на роки впадати в стан анабіозу, а при настанні сприятливих умов — досить швидко оживати. У стані анабіозу тихоходи виносять неймовірні навантаження, наприклад, здатні деякий час жити в відкритому космосі чи в рідкому кисні при температурі -193 градуси.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X