Космічні ведмеді. NASA розповіло, хто може жити в океанi на супутнику Сатурна
Про своє припущення і про ймовірні особливості життя на Енцеладі Манічеллі розповів в інтерв'ю Gizmodo.
Дані про те, що в океані на одному з супутників Сатурна можливе існування життя, NASA навела на прес-конференції 13 квітня. І відразу ж почалися обговорення того, якими саме можуть бути гіпотетичні мешканці Енцелада.
"Питання полягає в тому, що може жити на скелястій крижаній кулі з величезним океаном під її корою? Очевидно, що у нас немає конкретної відповіді, але будувати припущення - це весело. Я думаю, що, якщо ми знайдемо в межах Сонячної системи щось живе, то це буде якийсь мікроскопічний організм", - розповів астробіолог Рокко Манічеллі.
- Читайте також: Зупиніть Землю, я зійду
На його думку, головне питання, яке слід задати в цій ситуації, звучить як "Де життя буде брати джерело енергії для самовідтворення і розвитку?".
Життя на Енцеладі, якщо воно і є, буде сконцентровано навколо гідротермальних жерл, які і на Землі є дуже важливими для підтримки морських екосистем. Також є можливість, що гіпотетичні мікроорганізми Енцелада використовують біолюмінесценцію, щоб вижити. Цей процес на Землі використовують деякі глибоководні істоти, яким вдається випускати світло в дуже темних умовах. Манічеллі пояснює, що для справжньої біолюмінесценції теж потрібно джерело енергії, але це не обов'язково повинна бути енергія Сонця.
- Читайте також: Життя на супутниках Юпітера і Сатурна? Все, що потрібно знати про гучне відкриття NASA
"Здається майже неможливим, що ми знайдемо біолюмінесцентних китів, що плавають в океані Енцелада, але завжди є надія на космічного тихохода. Ці малюки можуть скрізь вижити. "Водяні ведмеді" чарівні і їх існування на Енцеладі не виходить за межі можливостей. Вони дуже міцні маленькі істоти", - уклав Маничелли.
Тихоходи - тип мікроскопічних безхребетних, близьких до членистоногим. Вперше вони були описані в 1773 році під назвою "маленький водяний ведмідь". В англомовних країнах їх називають ще космічними ведмедями.
Тихоходи привертають увагу дослідників своєю неймовірною витривалістю. При настанні несприятливих умов вони здатні на роки впадати в стан анабіозу, а при настанні сприятливих умов — досить швидко оживати. У стані анабіозу тихоходи виносять неймовірні навантаження, наприклад, здатні деякий час жити в відкритому космосі чи в рідкому кисні при температурі -193 градуси.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.