Космічна стрижка. Вчені припускають існування "волосся" темної матерії у Землі

25 листопада 2015, 16:58
Гері Презо з лабораторії реактивного руху NASA висунув теорію, що у кожної планети є "чуприна", що складається з часток темної матерії

Презо вдався до комп'ютерної симуляції, щоб відповісти на питання, що відбувається з потоками часток темної матерії, коли вони проходять Землю. Його аналіз показав, що при цьому під впливом гравітаційного поля планети потік фокусується в надщільні нитки або "волосся" темної матерії.

Відео дня

У "волосся" темної матерії є свої "корені" і "кінчики". Проходячи через ядро Землі частки темної матерії фокусуються в "корінь волосини", в якому вони щільно сконцентровані. При цьому сам "корінь" віддалений приблизно на мільйон кілометрів від поверхні. Частки, що торкаються поверхні Землі формуються в "кінчик", який розташовується в два рази далі "кореня".

"Якщо б ми могли визначити точне місцезнаходження коренів, то можна було б відправити туди зонд і отримати безцінну інформацію про темну матерію", - говорить Презо.

В "корені волосся", що утворився в результаті проходу потоку часток через ядро, щільність їх концентрації в мільярд разів більше, ніж в самому потоці. У випадку з іншими планетами цей показник може бути ще вище. В "корені волосся" Юпітера щільність концентрації часток темної матерії може бути в трильйон разів більше.

За словами провідного спеціаліста лабораторії реактивного руху Чарльза Лоуренса, спроби прямого виявлення темної матерії за останні 30 років не увінчалися успіхом. У цьому плані "коріння волосся" є привабливим об'єктом для вивчення, враховуючи високу щільність концентрації часток.

Ще один цікавий аспект знахідки Презо полягає в тому, що зміна щільності шарів планети позначається на щільності концентрації часток у "волоссі". Якщо вчені зможуть досліджувати будову "волосся", то отримані знання допоможуть скласти уявлення про структуру інших планет.

Згідно сучасним уявленням, вся матерія і енергія Всесвіту на 27% складається з темної матерії. На звичайну матерію (все, що ми бачимо навколо себе) припадає 5%. Решта – темна енергія. Ні темна матерія, ні темна енергія не були виявлені безпосередньо. Проте вчені впевнені, що вони існують і продовжують пошуки.

Показати ще новини
Радіо НВ
X