Космічний сніданок. Вчені виявили, як чорна діра пожирає нейтронну зірку

4 травня 2019, 16:05

Дослідники з обсерваторії LIGO засікли злиття чорної діри і нейтронної зірки на відстані в понад мільярд світлових років від нас.

Вперше вчені з лазерно-інтерферометричної гравітаційно-хвильової обсерваторії LIGO виявили, як чорна діра пожирає нейтронну зірку, пише Futurism з посиланням на Ars Technica  

Відео дня

Тільки в квітні 2019-го в LIGO засікли п'ять масштабних космічних злиттів, і дані про злиття нейтронної зірки і чорної діри є надзвичайно важливими для розуміння розвитку Всесвіту.

Згідно із астрономами, пожирання нейтронної зірки чорною дірою відбулося на відстані в 1,2 млрд світлових років від нас. Це означає, що подія трапилася понад мільярд років тому, а весь цей час до нас летіло світло, яке і засікли вчені.

Дослідники поки не встановили точне місцерозташування злиття, але вже огородили регіон до 3% з видимого нам неба. Додаткові видимі ознаки події допоможуть встановити місце злиття більш точно.

Нагадаємо, в 2015-му експерти p LIGO засікли гравітаційні хвилі у космосі. Після цього обсерваторію поліпшили, і тепер вона може робити знімки з вищою роздільною здатністю.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X