Космічний телескоп NASA показав "медузу" в далекому космосі

23 квітня 2019, 11:17

Телескоп Hubble і обсерваторія Чандра зробили знімок далекої галактики, яка нагадує медузу.

Галактика, яка офіційно названа ESO 137-001, розташована в 220 млн світлових років від Землі, в скупченні Косинець, пише Space.com.

Це космічне утворення є спіральною галактикою з перемичками, дуже схожу на Чумацький Шлях. Вона розташована на відстані близько 220 млн світлових років від Землі і є частиною скупчення галактик, відомого як Абелл 3627. Довгий хвіст гарячого газу простягається на 260 000 світлових років простору, і заповнений новонародженими зірками.

Відео дня

Новий знімок галактики ESO 137-001 включає в себе видиме світло від Hubble і рентгенівське світло від обсерваторії Чандра. Він показує хвіст гарячого газу, який виривається з галактики.

"Сині стрічки молодих зірок звисають з диска галактики, як космічні щупальця. Однак якщо ви подивіться на галактику в рентгенівському світлі, ви виявите гігантський хвіст гарячого газу, що струмує позаду галактики", - йдеться в заяві NASA.

Додамо, NASA планує дослідити цю галактику через кілька років, коли відправить на орбіту космічний телескоп імені Джеймса Вебба. Цей апарат має прилад спостереження за середнім діапазоном інфрачервоного випромінювання, який дозволить побачити нові грані процесів, що відбуваються в "медузі".

За словами експертів NASA, телескоп зможе побачити випромінювання, яке буде виходити з елементів водню, кисню, вуглецю і сірки. Це допоможе зрозуміти принципи, за якими в загадковій галактиці формуються зірки.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X