Порятунок світу. Білл Гейтс витратить мільярди на створення унікальної ДНК-вакцини

7 квітня 2020, 16:02
НВ Преміум

Фармацевтична компанія Inovio Pharmaceuticals створила вакцину, яка повинна допомогти боротися із захворюванням COVID-19. Після успішних тестів на тваринах, вона переходить до випробувань на людях

Чергова потенційна вакцина від COVID-19 перейшла до фази клінічних тестів на людях. Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів в США (FDA) прийняло заявку від Inovio Pharmaceuticals. Фармацевтична компанія планує вводити свою ДНК-вакцину INO-4800 першим добровольцям. Тести, які до цього були проведені на тваринах, показали позитивні результати: в першу чергу, спостерігалося посилення імунітету.

Відео дня

Вакцина від Inovio - це плазміди (невеликі молекули ДНК, фізично відокремлені від хромосом), які вводяться пацієнтові. Вони повинні змусити клітини організму виробляти достатню кількість антитіл для боротьби з конкретною інфекцією.

ДНК-вакцини вже доступні і схвалені для лікування різних інфекцій. Але поки тільки для тварин у ветеринарній медицині. Для лікування людини вони ще не застосовувалися.

Всі клінічні випробування нової вакцини фінансуються Фондом Білла і Мелінди Гейтс, а також іншими некомерційними організаціями.

Важливим є той факт, що робота Inovio починається не з нуля: компанія раніше розробляла ДНК-вакцину для респіраторного синдрому (MERS) на Близькому Сході. Тоді вона теж показала багатообіцяючі результати.

Якщо клінічні випробування будуть успішними, Inovio заявляє, що до кінця року зможе підготувати до мільйона вакцин для використання, як в додаткових дослідженнях, так і для потенційного застосування хворими в екстрених випадках.

Inovio для своїх тестів набрало 40 добровольців - усі здорові і повнолітні. Їх набирали в Медичній школі ім. Перельмана в Філадельфії при Університеті Пенсільванії і в Центрі фармацевтичних досліджень в Канзас-Сіті. Тести триватимуть наступні кілька тижнів і компанія очікує, що дані про імунні реакції випробовуваних, а також інформація, що стосується безпеки лікування людей, буде доступна вже до кінця цього літа.

Варто відзначити, що Білл Гейтс налаштований рішуче на боротьбу з коронавірусом. Зараз він фінансує одночасно розробку семи різних вакцин проти COVID-19. Один з найбагатших на Землі людей заявив, що готовий витратити мільярди доларів на розробку препарату проти коронавіруса.

«Наші гроші можуть прискорити процес. Незважаючи на те, що в підсумку ми виберемо не більше двох вакцин, ми збираємося фінансувати фабрики для всіх семи, просто щоб не витрачати час на визначення того, чи працює вакцина, а потім ще й на будівництво заводу», - сказав Гейтс.

Крім вакцин, Гейтс активно виступає і за більш жорсткі соціальні заходи з протидії вірусу. Наприклад, недавно він закликав владу ввести загальнонаціональний карантин в США.

Важливо нагадати, що Гейтс ще раніше попереджав про масштабну пандемію і закликав готуватися до неї. У грудні 2018 року мільярдер прогнозував можливість появи смертельної епідемії протягом наступного десятиліття. Тоді він представив імітацію від Інституту моделювання захворювань, яка показала, що новий грип, подібний до того, який убив 50 мільйонів осіб під час пандемії 1918 року, тепер, швидше за все, вб'є 30 мільйонів чоловік протягом шести місяців.

Також для того, щоб більше часу приділяти благодійності, фінансувати різні медичні дослідження і протидіяти зміні клімату, Білл Гейтс 13 березня 2020 року, покинув раду директорів своєї компанії Microsoft і пішов з поста члена ради директорів інвестиційного фонду Berkshire Hathaway Уоррена Баффета.

Хоча, ще з червня 2008 року він скоротив свою участь в роботі компанії, щоб зосередитися на роботі благодійного фонду.

Білл Гейтс вже давно відомий не тільки тим, що він один з найбагатших людей на планеті, але ще і своєю активною благодійною діяльністю.

Наприклад, в 2018 році він виділив $ 200 млн на дослідження сфери каналізаційних систем і очисних установок. Також тоді він назвав туалети, які можуть відокремлювати рідкі та тверді відходи, більш ефективно переробляти воду, яку потім можна використовувати для миття рук та інших цілей «найбільш важливими проривами в санітарії за останні 200 років».

Крім того, в 2018 році Фонд Білла і Мелінди Гейтс оголосив про виділення трьох грантів на загальну суму $ 258,3 мільйонів на розробку вакцини від малярії, нових ліків і інноваційних методів боротьби з комарами, які допоможуть перемогти малярію.

«Занадто довго малярія була забутою епідемією. Це ганьба, що світ допустив подвоєння смертності від малярії за останні 20 років, коли можна було зробити набагато більше, щоб зупинити хворобу », - заявив тоді Білл Гейтс.

У 2017 році мільярдер зробив найбільше благодійне пожертвування з початку століття - він віддав на благодійність 64 млн акцій Microsoft або ж $ 4,6 млрд. Не повідомляється, хто тоді став одержувачем цих грошей, але більша частина його попередніх пожертв була направлена в свій же Фонд Білла і Мелінди Гейтс. Тому, можливо, цей раз не став винятком.

Засновник Microsoft намагається активно боротися і з ВІЛ-епідемією. У 2017 році він з дружиною виділив $ 140 мільйонів на новий спосіб лікування ВІЛ. Сім'я інвестувала в створення імпланта, який може запобігти поширенню хвороби. Ідея пристрою полягала в тому, що після імплантації під шкіру людини, він зможе постачати в організм препарат, що перешкоджає зараженню ВІЛ.

А в 2015 році НВ розповідав про намір Білла Гейтса побудувати в Африці і Азії мережу медичних установ для зниження дитячої смертності та запобігання епідеміям на зразок Ебола. На ці цілі Gates Foundation направила $ 75 млн.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X