Коридор закінчується. 11 серпня земляни побачать часткове сонячне затемнення

10 серпня 2018, 22:35

Сонячне затемнення 11 серпня стане останнім у низці явищ, яке астрологи називають "коридор затемнень 2018".

Спостерігати його можна буде в небі над північною частиною Європи і Азії, пише Business Insider.

Під час сонячного затемнення Місяць проходить між Землею і сонцем, кидаючи тінь на нашу планету. Якщо ви дивитеся з Землі, здається, що Місяць закриває Сонце. Часткове сонячне затемнення 11 серпня - сонячне затемнення при якому земну поверхню перетинає тільки місячна півтінь.

Відео дня

Затемнення 11 серпня 2018 року можна буде спостерігати в Канаді, Гренландії, країнах Північної Європи (Ісландія, Велика Британія, Норвегія, Швеція, Фінляндія, Естонія та Латвія), на півночі РФ, в Казахстані, Киргизії, Монголії та Китаї. Під час заходу сонця затемнення можна буде спостерігати в Північній і Південній Кореї.

Найбільша фаза часткового затемнення буде зареєстрована в районі Східно-Сибірського моря, неподалік від острова Врангеля - приблизно 65% видимого диска Сонця підуть в тінь. У російському Якутську сонце буде закрито на 57%, а в Гренландії - на 50%.

Люди в корейському Сеулі і китайському Шанхаї також побачать часткове затемнення. Місяць закриє 35% і 20% Сонця в цих містах. У Стокгольмі, Санкт-Петербурзі, Осло, Таллінні та Гельсінкі цей показник становитиме менш ніж 4%.

"Незважаючи на те, що сонце повністю або частково блокується під час затемнення, вам потрібні окуляри зі спеціальними фільтрами, щоб спостерігати за подією, не пошкодивши очі, оскільки світло, що оточує Місяць, все ще дуже яскраве", - наголошують журналісти Business Insider.

Наступне повне сонячне затемнення відбудеться 2 липня 2019 року і буде видно людям в південній частині Тихого океану і Південній Америці.

Показати ще новини
Радіо НВ
X