Рослина з історією. Дослідники встановили, коли і де люди вперше почали вирощувати канабіс

19 липня 2021, 11:45

Міжнародна команда вчених вивчила 110 зразків конопель і з’ясувала, що вперше люди «одомашнили» канабіс близько 12 тис. років тому.

Канабіс тисячоліттями використовувався для виготовлення текстильних виробів, а також через його лікувальні та рекреаційні властивості. Еволюція геному рослини передбачає, що її культивували для багатоцільового використання протягом декількох тисячоліть. 

Відео дня

Команду вчених очолював Лука Фумагаллі з Університету Лозанни. Він зазначив, що раніше вивчення подібних питань було ускладнене через юридичні обмеженя.

Сучасні вузькоспеціалізовані різновиди конопель і ліків походять від селективних культур, створених близько 4 тис. років тому. Однак вперше люди почали самостійно відбирати сорти і вирощувати марихуану близько 12 тис. років тому, зазначають вчені в своєму дослідженні.

Зараз найближчих нащадків історичних сортів конопель, від яких пішли всі сучасні різновиди рослини, можна зустріти в Китаї. Саме жителі Східної Азії першими почали одомашнювати канабіс і вирощувати його в своїх цілях.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X