Конфуз. Вікіпедія відмовилася публікувати статтю про Донну Стрікленд незадовго до отримання нею Нобелівської премії

4 жовтня 2018, 16:53

У лауреата Нобелівської премії з фізики 2018 року Донни Стрікленд не було своїй сторінці в Вікіпедії до тих пір, поки вона не отримала цю премію.

Редактори інтернет-енциклопедії вважали її роботи "вторинними", пише Science Alert.

Стрікленд виграла Нобелівську премію з фізики за 2018 рік за прориви в області лазерів у вівторок разом з французьким вченим Жераром Моро. Пара була удостоєна премії спільно, і Королівська шведська академія наук заявила, що їхні винаходи "революціонізували лазерну фізики".

Відео дня

Але сторінка Вікіпедії була успішно створена для неї тільки після того, як вона виграла премію. Ще в травні запис Вікіпедії для Стрікленд був відкинутий, оскільки вона не змогла "показати значне висвітлення (а не просто передачу згадок) про предмет". До отримання Нобелівської премії єдина згадка Стрікленд про Вікіпедію було в статті про Моро.

На прес-конференції у вівторок Стрікленд з подивом дізналася, що вона була третьою жінкою, яка отримала премію у фізиці. "Це все, дійсно? Я думаю, що могло бути більше. Нам потрібно відзначати жінок-фізиків, якщо чесно. Сподіваюся, з часом це почне змінюватися", - сказала вона.

Стрікленд є ад'юнкт-професором фізики в Університеті Ватерлоо в Канаді, і багато хто відзначив, що її академічне звання, схоже, не відображає важливості її наукових робіт.

В результаті у Стрікленд тепер все ж є сторінка Вікіпедії, в якій її називають "канадським фізиком, вченим і лауреатом Нобелівської премії, яка є піонером в області лазерів".

Раніше НВ повідомляло, що 2 жовтня вперше з 1963-го Нобелівську премію з фізики отримала жінка. Журі, яке визначає лауреатів, збирається змінити регламент відбору номінантів, - вчені хочуть позбутися упередженості та гендерного дисбалансу.

"Ми не працюємо у вакуумі. Наукове співтовариство повинне помічати жінок і номінувати тих, хто зробив видатний внесок", - розповів виданню Nature генеральний секретар Шведської королівської академії наук Горан Ханссон.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X