Крок у прірву. Концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі перевищила 415 ppm

13 травня 2019, 22:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

На Землі офіційно досягнутий ще один тривожний показник руйнівного впливу людства на навколишнє середовище - вміст CO2 в атмосфері перевищив 415 ppm.

Такі показники зафіксовані вперше в історії людства, на планеті вже мільйони років не було таких показників вуглекислого газу, пише Science Alert .

У суботу концентрація CO2, зафіксована в обсерваторії Мауна-Лоа на Гаваях дослідниками з Інституту океанографії ім. Скріппса, досягла 415,26 пропроміле - це останній з страшного ряду кліматичних порогів, через які переходило людство в останні десятиліття.

Відео дня

"Вперше в історії людства атмосфера нашої планети містить понад 415 ppm CO2. Не тільки в історії людства, не тільки з моменту винаходу сільського господарства 10 000 років тому. Ще до того, як сучасні люди існували мільйони років тому. Ми не знаємо планету, подібну до цієї", - написав метеоролог Ерік Холтаус.

Лише кілька років тому забруднення атмосфери зросло до 400 ppm CO2, а зовсім недавно воно досягло 410 ppm (у 2017 році). Після цього рекордного сплеску вчені знали, що показник 415 частин на мільйон в 2019 році був майже неминучим.

"Середній темп зростання залишається на високому рівні. Збільшення в порівнянні з минулим роком, ймовірно, складе близько трьох частин на мільйон, тоді як останнє середнє значення склало 2,5 пропроміле. Ймовірно, ми спостерігаємо вплив м'яких умов Ель-Ніньо на тлі триваючого використання викопного палива", - сказав директор програми Scripps по CO2 Ральф Кілінг.

Зовсім недавно, в 1910 році, вміст CO2 в атмосфері становив 300 частин на мільйон - вище, ніж було протягом приблизно 800 000 років, - але протягом наступного століття він збільшився ще на 100+ частин на мільйон, оскільки рівні забруднення різко зросли.

Якщо вуглецеве забруднення в нашій атмосфері буде ставати все сильніше, все більше і більше тепла буде затримуватися на Землі, що зробить майбутнє глобального потепління схожим на щось з далекого минулого планети - сотні мільйонів років тому.

В останній раз, коли на Землі були подібні рівні CO2 в атмосфері, на Південному полюсі були дерева.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X