Компанія Blue Origin успішно випробувала систему евакуації екіпажу з космічного корабля New Shepard

6 жовтня 2016, 12:01
Суборбітальний корабель New Shepard пройшов випробування по евакуації капсули з екіпажем

Від ракети компанії мільйонера Джеффрі Безоса Blue Origin після її старту в середу 5 жовтня успішно відокремилася і приземлилася капсула екіпажу. В апараті не було людей, тим не менш випробування системи евакуації визнали успішним, зазначає New York Times.

Відео дня

"Ця капсула як подушка безпеки в автомобілі. Вона забезпечує деякий душевний спокій, але ми збираємося використовувати її, тільки якщо виникне надзвичайна ситуація", - розповідає Аріана Корнелл, яка брала участь в організації випробувань. Вона зазначила, що це перше випробування подібних капсул з часів польотів за програмою Apollo у другій половині минулого століття.

Політ New Shepard тривав 8 хвилин. Приблизно на 45 секунді польоту, капсула, в якій в майбутньому планується доставляти в космос пасажирів, благополучно відокремилася від одноступінчастої ракети New Shepard. Потім обидві складові корабля – і ракета і капсула – здійснили успішну і м'яку посадку.

Це вже п'ятий за рахунком успішний запуск New Shepard з наступним поверненням. Джеффрі Безос перед стартом ракети пообіцяв, що, якщо вона приземлиться успішно, апарату влаштують проводи і відправлять до музею.

З 2018 року подібні ракети планується використовувати для регулярних туристичних польотів у космос. Правда, туристів повезе вже ракета New Glenn. А ракета New Armstrong - поки що в проекті. Всі апарати названі на честь знаменитих американських астронавтів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X