Колишній мер Нью-Йорка готовий фінансувати Паризьку кліматичну угоду замість США

23 квітня 2018, 12:55
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Екс-мер Нью-Йорка, власник інформаційного агентства Bloomberg Майкл Блумберг пообіцяв виділити 4,5 мільйона доларів на сплату внеску США в межах Паризької угоди про клімат.

Блумберг сподівається, що США повернуться до Паризької угоди, а поки, за його словами, він відчуває відповідальність за взяті зобов'язання, тому готовий оплатити американський внесок, повідомляє BBC.

Відео дня

"Америка, підписуючи угоду, взяла на себе певні зобов'язання. І я, як американець, відчуваю відповідальність за цю обіцянку", - сказав Блумберг в ефірі CBC.

Трамп на початку 2018 року пом'якшив риторику і дав зрозуміти, що США, можливо, можуть знову приєднатися до угоди, на більш вигідних умовах.

"Трамп часто змінює свої рішення, це вірно. Америка - великий гравець, і ми повинні піти і допомогти світу не допустити катастрофи", - сказав Блумберг.

Влітку 2017 року президент США Дональд Трамп оголосив про вихід США з Паризької угоди по клімату.

Угода, спрямована на боротьбу з глобальним потеплінням, була ухвалена в грудні 2015 року в Парижі. 195 країн-учасниць цієї угоди зобов'язалися скоротити парникові викиди, щоб не допустити зростання середньорічної температури в світі більш ніж на два градуси Цельсія. В ідеалі зростання температури в середньому не має перевищувати півтора градуса. Водночас кожна з країн має самостійно визначати свою політику зі скорочення викидів вуглекислого газу.

Паризька угода зобов'язала США до 2025 року скоротити викиди парникових газів на 26-28% порівняно з рівнем 2005 року.

Щоб угода набула чинності, воно повинно пройти ратифікацію в 55 країнах, які разом виробляють щонайменше 55% світового обсягу парникових газів. США планували ратифікувати угоду вже в 2016 році. Очікується, що відмова США істотно сповільнить процес набуття Паризькою угодою чинності.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X