Україна перейшла на зимовий час

29 жовтня 2017, 03:00
29 жовтня Україна перейшла на зимовий час. Як адаптувати свій організм до переведення стрілок на годину назад?

Перехід на зимовий час у 2017 році в Україні відбувся 29 жовтня. О 4 годині ранку стрілки годинника перевели на одну годину назад.

Осінь і без того багатьом здається депресивною, а переведення годинників може ще більше погіршити це відчуття. І стати приводом для стресу.

Відео дня

Хвороби серцево-судинної системи і схильність до депресії – якщо один із цих випадків ваш, то ви у групі ризику.

Ось, що потрібно знати про потенційні небезпеки.

1 Згідно з низкою досліджень, у перші дні після переведення стрілок на зимовий час різко зростає кількість інфарктів та самогубств.

Перше пов'язано зі зміною тривалості сну. Уникнути небезпеки можна, спробувавши плавно підлаштувати свій режим дня під перехід на зимовий час.

2 Самогубства є наслідком загострення сезонної депресії. Його викликає скорочення світлового дня і відсутність сонячного світла при пробудженні.

Якщо ви схильні до депресії, спробуйте максимально скоротити кількість стресових ситуацій у своєму житті, адже будь-яка з них може відіграти роль "спускового гачка".

3 За статистикою, у перший день після переведення стрілок на годину назад зростає кількість дорожньо-транспортних пригод.

Якщо ви відчуваєте, що схильні до стресів і загалом схильні нервувати через брак сну, спробуйте не сідати за кермо.

4 Найкращий захист від негативних наслідків переведення стрілок годинника на зимовий час – сон.

За кілька днів до переведення годинників краще почати лягати спати раніше. Хоча б на 15 хвилин. Також у цей період рекомендується уникати денного сну і не пити каву в другій половині дня.

5 Поживний сніданок і прогулянка одразу після того, як зійде сонце, допоможуть "увімкнути" в організмі потрібний час. Адже через пробудження в темряві циркадний ритм організму порушується, пояснюють медики. А від цього ритму безпосередньо залежить робота імунної системи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X