Колекціонер і меценат. Космічний турист Юсаку Маезава відправиться до Місяця з художниками

18 вересня 2018, 10:17

Компанія SpaceX повідомила, що першим космічним туристом, який відправиться до Місяця, стане мільярдер Юсаку Маезава.

Але японець розповів, що відправиться в космос не один. Він викупив всі доступні місця на ракеті BFR і пропонує художникам приєднатися до нього в космосі, пише The Next Web.

Відео дня

42-річний Маезава є засновником Zozotown, найбільшого в Японії продавця одягу, який працює більш ніж в 72 країнах і приніс $76 млрд в минулому фінансовому році. Також він витрачає мільйони доларів на покупку цінних творів мистецтва і прагне надихнути художників. Тому він пропонує безкоштовні місця для творців на борту ракети SpaceX BFR.

"Я не міг упустити цю можливість побачити Місяць зблизька. В той же час я не хотів отримати такий фантастичний досвід наодинці. Мені було б самотньо. Мені не подобається залишатися на самоті. Я хочу поділитися цим досвідом і речами. Я хотів би запросити від шести до восьми художників з усього світу приєднатися до мене в цій місії на Місяць. Цим художникам буде запропоновано створити щось після того, як вони повернуться на Землю, і ці шедеври надихнуть всіх нас", - заявив Маезава.

Цей проект Маезави отримав назву #dearMoon.

"Він відважна людина. Ми не можемо називати скільки, але він викладе за це багато грошей. Його авансовий платіж буде мати істотний вплив на оплату BFR. Але це не ми вибрали його, а він - нас. Це небезпечно. Це не гра, це зажадає багато тренувань. Є шанс, що щось піде не так, хоча ми спробуємо його мінімізувати", - заявив Ілон Маск під час презентації.

Цікаво, що в 2017 році на аукціоні Sotheby's Юсаку Маезава купив роботу художника Жана-Мішеля Баскія за рекордну суму в $110 млн. Безіменні робота Баскія стала найдорожчою в історії картиною американського автора.

Раніше в SpaceX повідомили, що перший "приватний пасажир" вже зареєстрований на 7-денний політ навколо Місяця в складі місії SpaceX BFR Lunar Mission.

Показати ще новини
Радіо NV
X