Коктейль життя. Ізраїльські вчені визначили, яка речовина вбиває рак

4 лютого 2019, 20:00

Група ізраїльських учених з компанії Accelerated Evolution Biotechnologies Ltd. заявила про відкриття першого універсального методу лікування раку.

У багатьох ЗМІ по кілька разів на рік з'являються новини про чергове ліки від раку. На жаль, в більшості випадків, подальші їх згадки стосуються яких побічних ефектів, або дорожнечі виробництва, або неможливості клінічних випробувань.

Відео дня

Проте, дослідження раку і боротьби з цією хворобою є одним з найважливіших напрямків сучасної медицини. За даними Міжнародного агентства з дослідження раку , в світі щороку діагностують понад 18 млн нових випадків раку, і кожна шоста людина помирає від злоякісних пухлин.

Саме тому Нобелівську премію з фізіології та медицини в 2018-му отримали вчені з США та Японії, які розробили принципово новий підхід до терапії раку, відмінний від радіотерапії та хіміотерапії. Їхні дослідження були присвячені тому, як усунути придушення активності клітин імунної системи з боку ракових клітин.

Тепер же ізраїльські фахівці заявляють про відкриття, сумірне відкриттю антибіотиків, тільки в сфері боротьби з раком. Вихід знайшли в застосуванні пептидів – найпростіших сполук, які активно використовуються спортсменами і навколо яких існує кілька теорій продовження життя людського організму.

Згідно з виданням The Jerusalem Post , група вчених з приватної компанії Accelerated Evolution Biotechnologies Ltd. (AEB) заявила про створення універсального методу лікування раку, на основі нещодавнього Нобелівського відкриття.

Повідомляється, що замість боротьби з раком за допомогою активації антитіл Т-лімфоцитів, як це пропонували Нобелівські лауреати Джеймс Еллісон і Тасуку Хондзе, ізраїльські вчені пропонують використовувати поживні речовини, які покликані регулювати фізіологічні процеси в організмі.

Представники AEB кажуть, що пептиди "менші, дешевші, їх легше отримувати і контролювати". Вчені пропонують вводити ДНК, що кодує білок, у вірус, який заражає бактерії і використовувати отримані результати для аналізу взаємодії зараженого білка з іншими білками, послідовностями ДНК і малими молекулами.

Медики довгий час вивчали, чому ліки проти раку є неефективними, і, за їхніми словами, змогли вирішити три головні проблеми в лікуванні онкології:

  • по-перше, вчені поки не можуть протистояти мутаціям ракових клітин, і, атакуючи ліками одну конкретну ціль, препарати часто перестають діяти;
  • по-друге, більшість сучасних ліків направлені проти швидкозростаючих ракових клітин, в той час як злоякісні стовбурові клітини можуть продовжувати розвиватися і знову викликати рак;
  • по-третє, деякі ракові пухлини можуть виробляти захисні реакції проти великих молекул антитіл, що заважає їм проникати в місця, необхідні для лікування.

Керівник компанії AEB Ден Арідор каже, що їхня група надала рішення цих та інших проблем у вигляді технології MuTaTo (multi-target toxi) або багатоцільова токсикація.

За словами Арідора, вони використовують комбінацію декількох спрямованих на рак пептидів у поєднанні з сильним токсином, що зробить мутації нестійкими до лікування. Крім цього, багатоцільова атака MuTaTo також повинна забезпечити вбивство і ракових стовбурових клітин, а невеликий розмір пептидних частин дозволити їм проникнути крізь будь-які захисні бар'єри ракових пухлин.

"Імовірність наявності декількох мутацій, які могли б змінити всі цільові рецептори відразу, різко знижується зі збільшенням кількості використовуваних мішеней. Замість того щоб атакувати рецептори по одному за раз, ми атакуємо рецептори по три за раз – навіть рак не може змінити три рецептора відразу" , – пояснює Ден Арідор.

Ізраїльські вчені прирівнюють своє відкриття до комбінації ліків, які зробили ВІЛ керованим хронічним захворюванням. Мовляв, як і у випадку з ВІЛ, застосування відразу декількох пептидів допоможе знищити будь-які мутації і зупинити хворобу.

На відміну від лікування ВІЛ, фахівці з AEB обіцяють, що лікування можна буде не продовжувати протягом усього життя, – технології MuTaTo дозволяє вбити злоякісні клітини за кілька тижнів.

Медики планують використовувати персоналізований метод лікування, аналізувати пухлину для визначення її заражених рецепторів і вводити так званий "коктейль молекул", необхідний для лікування цього конкретного випадку.

Що стосується побічних ефектів – тут також все підозріло гладко: вчені кажуть, що технологія дозволяє помічати набагато більшу різницю між зараженими і цілими організмами, не зачіпаючи навіть ті здорові клітини, які мають спільний білок з раковими.

Зараз компанія патентує деякі з розроблених пептидів і проводить перші експерименти з мишами. The Jerusalem Post пише, що клінічні випробування можуть бути завершені вже через кілька років, що дозволить почати лікування новим методом.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X