Може врятувати вимираючий вид. У США успішно клонували чорноногого тхора

19 лютого 2021, 21:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У США показали клонованого чорноногого тхора на ім'я Елізабетт Енн. Це генетична копія тварини, яка жила більше 30 років тому, і яка може врятувати свій вимираючий вид.

Чорноногих тхір став першим зникаючим видом тварин, який успішно клонували на території США, пише CNET.

Чорноногі тхори вважалися вимерлим видом, але в 1981 році їхню невелику популяцію знайшли у Вайомінгу. Це дозволило захисникам природи почати програми розведення виду в неволі. Зараз в неволі живе від 250 до 350 тхорів, ще 300 — в місцях реінтродукції в дикій природі.

Відео дня

Вчені сподіваються, що Елізабет Енн зможе привнести генетичну різноманітність в популяцію цих тварин. Річ у тім, що рід усіх нині живучих особин іде від лише семи тхорів, через що тварини стають все більш сприйнятливими до хвороб і генетичних аномалій. Також їм стає все складніше адаптуватися до умов дикої природи.

Елізабет Енн клонували на основі матеріалу чорноногого тхора на ім'я Вілла, яка померла в 1988 році. Вона не є однією з тих семи «прабатьків» всієї популяції, а її геном має в три рази більше унікальних варіацій, ніж у суасних тхорів. Якщо Елізабет Енн зможе дати потомство, вона збільшить шанс на виживання виду за рахунок привнесеної генетичної різноманітності.

Найближчим часом очікується поява ще однієї клонованої особи — цього разу самця. Поки що Елізабет Енн і її сурогатну матір тримають окремо від інших черноногих тхорів і спостерігають за їхнім розвитком.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X