У 1972 році американські вчені передбачили крах нашої цивілізації до середини XXI століття. Виявилося, ми йдемо прямцем цим шляхом
Приблизно 50 років тому експерти Массачусетського технологічного інституту (MIT) передбачили, що незабаром на людську цивілізацію чекає колапс. Нове дослідження показує, що вони мали рацію.
Пандемія коронавірусу паралізувала світ — безліч людей втратили роботу, ресторани закривалися, заводи зупинялися, через що виробничі потужності не справлялися зі збільшеним попитом у деяких галузях. Проте наша планета нарешті змогла хоч трохи віддихатися від божевільного темпу людей.

Зараз світ поступово відновлюється від наслідків глобального локдауну і з нетерпінням очікує вибухових темпів розвитку для того, щоб повернутися до колишніх темпів економічного зростання. Заводи знову працюють на повну потужність, люди активно повертаються до роботи, споживаючи все більше товарів і послуг, породжуючи ще більший попит з року в рік.
Однак у людей є одна проблема — ми рідко заглядаємо далі, ніж бачать наші очі просто зараз. Адже зазвичай дивитися туди не тільки складно, але й страшно. Небачені темпи експлуатації земельних ресурсів, які зростають щороку, навряд чи приведуть нас до чогось хорошого, але замислюватися про це зараз не хочеться, адже потрібно відновлювати економіку.
У 1972 році група вчених Массачусетського технологічного інституту в рамках Римського клубу презентувала свій звіт «Межі зростання». Римський клуб — це аналітичний центр, що розташований у Швейцарії і який досліджує глобальні проблеми, що на перший погляд не пов’язані між собою, однак насправді нібито є частиною однієї глобальної «світової проблематики». У нього входять до 100 представників світової еліти — вчені, економісти, бізнесмени і колишні політики.
Послання їхнього першого звіту було просте — незабаром припинитися має одне з двох: або зростання людської цивілізації, або сама людська цивілізація. Вчені визначили «межі зростання», яких ми, за їхніми прогнозами, досягнемо в XXI столітті. І, якщо ми і далі будемо експлуатувати земельні ресурси, як ми робимо це зараз, нас чекає колапс.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.