Китова в'язниця. У Росії збираються звільнити незаконно спійманих косаток і білух

5 квітня 2019, 21:00

У бухті Середня неподалік Владивостока незаконно утримували майже 100 косаток і білух, враховуючи молодих особин. Китоподібних хотіли продати в Китай за кілька мільйонів доларів.

Міністерство природних ресурсів та екології Росії збирається звільнити близько 100 косаток і білух, яких майже рік незаконно утримували в затоці Японського моря, передає The New York Times.

Відео дня

10 косаток і 87 білух, серед яких була більшість молодняку, спіймали на Сахалінських островах минулого літа. Ссавці нібито належали "чотирьом компаніям, які пов'язані з одним бізнесменом".

Пізніше виявилося, що дозвіл на утримування китоподібних був виданий з порушенням закону, і в Росії заборонено відловлювати групи китів з молодими особинами.

Зловмисники хотіли продати тварин китайському морському парку за кілька мільйонів доларів. Повідомляється, що, залежно від виду, вартість однієї косатки може досягати $3,5 млн, а однією білухи - $150 тис.

РИА Новости/Виталий Аньков
Фото: РИА Новости/Виталий Аньков

Зараз російська влада залучила іноземних експертів, щоб розробити план з повернення китоподібних у своє природне місце існування.

Косаток і білух не можуть просто відпустити в дикі умови, оскільки після утримання в обмеженому просторі у них дуже мало шансів на те, щоб добувати собі їжу самостійно і вижити.

Син відомого океанографа Жака-Іва Кусто Жан-Мішель Кусто, який також бере участь у рятувальній операції морських ссавців, заявив, що процедура відновлення китоподібних і повернення їх у сім'ї може зайняти кілька років.

Як пише інформагентство РІА Новини, восени 2018-го в Greenpeace заявили, що в Росії готується незаконний продаж у Китай 13 косаток, які перебувають під загрозою зникнення. А за останні п'ять років у сусідній Китай вивезли 15 цих ссавців.

Показати ще новини
Радіо НВ
X