Шматочок місячної мантії. Китайський місяцехід виявив незвичайні мінерали на супутнику Землі
Китайський місяцехід Юйту-2 отримав дані про місячний грунт, які допоможуть проаналізувати склад мантії Місяця.
Китайські вчені запевняють, що відкриття допоможе пролити світло на секрет утворення Місяця і Землі, повідомляє агентство Сіньхуа.
Група дослідників на чолі з Лі Чуньлаєм з Державної астрономічної обсерваторії при Академії наук Китаю вивчила дані, отримані встановленим на Юйту-2 спектрометрами для вимірювання у видимій і ближній інфрачервоній областях спектру.
Вчені виявили, що грунт в зоні примісячення зонда Чан’е-4 містить олівін і піроксен, які, як вони вважають, надійшли з мантії в глибині природного супутника Землі.
Після того як зонд Чан'є-4 успішно здійснив посадку в кратері Фон Кармана в басейні Південного полюса Айткен на зворотному боці Місяця 3 січня цього року, місяцехід Юйту-2 передав на Землю спектральні дані гарної якості з двох ділянок поверхні Місяця.
«Ці дані, на відміну від даних, отриманих його попередником на ближній стороні Місяця, приємно нас здивували», — сказав Лі Чуньлай.
За його словами, на основі отриманих даних дослідники виявили, що місячний грунт містить велику кількість олівіну і піроксену з низьким вмістом кальцію, а також невеликий обсяг пироксена з високим вмістом кальцію. Ці елементи, як вважають вчені, швидше за все, надійшли з місячної мантії.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.