Астрономи знайшли галактику, яка чомусь не випромінює світло

Галактики, що складаються з темної матерії, не випромінюють світло (Фото:AURA/STScI/NASA/Public Domain)
Нещодавно відкрита карликова галактика, розташована всього за 94 мільйони світлових років від нас, складається переважно з темної матерії.
У галактиці під назвою FAST J0139+4328 є зовсім невелика кількість зірок, тому вона майже не випромінює світло. Це відкриття зробили китайські вчені.
«Наші результати надають переконливі докази того, що FAST J0139+4328 є ізольованою темною карликовою галактикою, — пише група астрономів на чолі з Цзінь-Лонг Сюй з Китайської академії наук у Пекіні. — Вперше у сусідньому Всесвіті виявлено ізольовану темну галактику».
Для пошуку Сюй та його колеги використовували сферичний радіотелескоп із п’ятисотметровою апертурою (FAST) у Китаї. Вони використовували телескоп для спостереження за радіовипромінюванням великих хмар нейтрального атомарного водню (HI) у міжгалактичному просторі у пошуках особливостей, що вказують на наявність галактики.
І досягли успіху — радіохвилі, випромінювані хмарою HI на відстані 94 мільйонів світлових років, відповідали дисковій галактиці, що обертається, але не мали оптичного світла, що було б характерно для неї. Наступні спостереження в інфрачервоному та ультрафіолетовому діапазонах виявили невелике скупчення зірок.
Усі ці дані дозволили дослідникам визначити властивості галактики, яку вони назвали FAST J0139+4328.