Китайська влада визнали факт експерименту зі зміною ДНК немовлят

21 січня 2019, 17:44

Китай заявляє, що вчений, який створив перших в світі генетично відредагованих дітей, діяв "незаконно і в гонитві за славою і багатством". 

Відносно професора Хе Цзянькуя заведено справу, він перебуває під домашнім арештом, йдеться в статті BBC .

Слідчим вдалося з'ясувати, що робота вченого дійсно призвела до народження дітей-близнюків, і що в даний час вагітна інша жінка. Також слідчі з уряду провінції Гуандун заявили, що доктор проводив дослідження на власні кошти, тим самим уникаючи фінансового нагляду.

Відео дня

Близнюки на ім'я Лулу і Нана народилися в листопаді і знаходяться під наглядом лікаря в медичному центрі провінції Гуандун. Після того, як професор Хе оголосив про свій експеримент, він, як кажуть, був поміщений під домашній арешт в Шеньчжені.

У розслідуванні китайської влади зазначається, що Хе грубо порушив законодавство країни і світові етичні наукові норми. Крім того, Хе підробив результати етичної експертизи свого експерименту.

Підкреслюється, що Хе Цзянькуй самовільно, не повідомивши органи охорони здоров'я, залучив фінансування і організував "небезпечний дослідний проект".

Раніше НВ писало про те, що британський генетик Робін Ловелл-Бедж вважає, що китайський вчений Хе Цзянькуй, який генетично модифікував людських близнюків, може бути засуджений до смертної кари. Правда, вченого звинувачують не в редагуванні генома, а в корупції .

Професор Шеньчженського університету науки і технологій Хе Цзянькуй в листопаді 2018 розповів про народження сестер-близнючок зі зміненим геномом. Учений заявив, що він відредагував геноми 16 з 22 ембріонів добровольців, які проходили процедуру штучного запліднення. За його словами, одній з пар батьків пощастило і експеримент закінчився вагітністю та народженням двох близнят.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X