Китайський місяцехід виявив на Місяці загадкові камені

23 грудня 2015, 12:20
Знахідка, зроблена китайським місяцеходом "Юйту", допоможе дізнатися більше про процес формування Місяця

В грудні 2013-го року китайська міжпланетна станція "Чан'е-3" з місяцеходом на борту сіла на поверхні Місяця в Морі Дощів. "Юйту" став першим за кілька десятиліть апаратом, який зумів зібрати дані про супутник Землі, знаходячись на його поверхні.

Відео дня

"Тепер, майже через 40 років, у нас нарешті є нові проби грунту, взяті з нового місця висадки на Місяці", - говорить Зонгчен Лінг з Шаньдунського університету в Китаї.

"Юйту" провів аналіз нової породи, що представляє собою різновид базальту, за допомогою двох спектрометрів. Можливий вік зразка складає 2,96 мільярда років. На відміну від зразків, зібраних у минулому, цей надзвичайно багатий залізом, титаном і олівіном. За словами Лінга, знахідка має велике значення, оскільки з її допомогою вчені зможуть більше дізнатися про процеси формування Місяця.

"Такого роду знахідки дозволяють нам краще зрозуміти історію Місяця. У нього ще безліч сюрпризів. Я думаю, не буде перебільшенням сказати, що ми не так добре знаємо Місяць, як багато хто може подумати. Може бути, навіть менше, ніж ми вважали ще 10 років тому", - говорить планетолог з Смітсонівського інституту Томас Уотерс.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X