Китайські вчені знайшли сліди міфічного "великого потопу" в своїй країні

5 серпня 2016, 10:41
Дослідники знайшли докази масштабного потопу, який стався в Китаї на зорі китайської цивілізації

Місцеві легенди розповідають про імператора Юя Великого, який ліквідував масштабний потоп на території країни і заснував династію Ся, що правила Китаєм в давнину. Раніше у вчених не було доказів того, що подібний потоп дійсно мав місце. Тепер група дослідників на чолі з доктором Ву Цинлуном з Нанкінського університету зуміла відшукати сліди міфічного потопу.

Відео дня

У 2007-му Цинлун і його колеги знайшли відкладення так званого чорного піску на місці археологічних розкопок Лайя в провінції Цінхай, де бере початок річка Хуанхе. Пізніше він прийшов до висновку, що це можуть бути відкладення, залишені масштабним потопом. За словами Цинлуна, "подальші дослідження підтвердили цю теорію" і показали, що потоп був "безпрецедентним і руйнівним".

Аналіз відкладень дозволив встановити, що стихійне лихо сталося в 1928-му році до н. е. (плюс-мінус 28 років). Йому передував землетрус, в результаті якого на річці Хуанхе утворилася природна дамба, що протрималася 6-9 місяців. Її руйнування і призвело до потопу.

За словами доктора Дерріла Гренджера з Університету Пердью в США, який також проводив дослідження давньої катастрофи, рівень води в річці піднявся приблизно на 38 метрів у порівнянні з сучасними показниками. Американський вчений зазначає, що це була "одна з найбільших з відомих повеней, які відбулися на Землі за останні 10000 років".

Відкриття дозволило вченим дізнатися не тільки про саму катастрофу, але і про історію династії Ся. Якщо потоп дійсно дав владу імператору Юю, то і династія виникла орієнтовно в 1900-му році до н. е. Це на 200-300 років пізніше, ніж вважалось. Враховуючи, що історія імператора дійшла до наших часів у вигляді усних легенд, можливість встановити більш точну дату його життя - "велика удача", підкреслюють дослідники.

Професор Девід Монтгомері з Вашингтонського університету називає це відкриття "інтригуючим". За його словами, легенда про Юя Великого виділяється на тлі інших міфів про потоп, присутніх в культурах різних народів. Це історія не про виживання, а про боротьбу з наслідками і розвиток інженерної справи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X