Китайські і британські вчені визначили, які області мозку відповідають за депресію

19 жовтня 2016, 17:04
Дослідники показали, що депресія це - розлад, пов'язаний з певними ділянками кори мозку

Нові дані МРТ дозволили вченим ідентифікувати область мозку, яка слугує фізичним джерелом почуття депресії. Про відкриття дослідників під керівництвом професора Джіанфена Фена повідомляє видання Science Alert.

Відео дня

Вчені сканували мозок більш ніж 900 осіб, і результати свідчать про те, що почуття втрати і низька самооцінка пов'язані з функціонуванням орбітофронтальної кори - області мозку, пов'язаної з сенсорною інтеграцією та прийняттям рішень.

"Наше відкриття, в комбінації з великими обсягами даних і новітніми методами, дозволяє знайти коріння депресії, яке повинне відкрити нові можливості для поліпшення терапевтичного лікування цієї жахливої хвороби в найближчому майбутньому", - говорить психіатр Джіанфен Фен університету Уорвік в Великобританії та університету Фудань в Китаї.

Для того, щоб ізолювати механізми мозку, залучені в розвиток депресії, команда Фена провела МРТ-сканування мозку 909 осіб в Китаї. З цієї групи, у 421 учасників була діагностована депресія, інші 488 учасників - у яких не було депресії - виступали в якості контрольної групи.

Читайте також: Дієтолог визначив оптимальний сніданок для боротьби з депресією

Сканування показало, що депресія пов'язана з нейронною активністю двох різних частин орбитофронтальнуї кори (ОФК): медіальної і латеральної.

Медіальна область ОФК стає активною, коли ми отримаємо винагороду. Але дослідники виявили, що люди, які страждають депресією, показали більш слабкі нервові зв'язки між медіальною ОФК і системами пам'яті мозку в гіпокампі. Це може означати, що людям, які страждають депресією, складніше згадувати щасливі або позитивні події.

Крім того, дослідження пацієнтів в депресії показало більш сильні нервові зв'язки навколо латеральної ОФК - яка стає активною, коли ми отримуємо покарання або просто залишаємося без нагороди.

Все це дозволяє припустити, що підвищена активність мозку навколо латеральної ОФК може означати, що люди, які страждають депресією, легше сприймають негативний досвід і куди складніше - позитивний.

Дослідження, як запевняють автори, допоможе створити принципово нові ліки від депресії впливають безпосередньо на орбифронтальную кору головного мозку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X