Китайська космічна станція впаде на Землю в понеділок

1 квітня 2018, 16:24

Китайська космічна станція Тяньгун-1 (Tiangong-1) впаде на Землю в ніч проти понеділка, 2 квітня, стверджують фахівці Європейського космічного агенстства, повідомляє BBC.

За останніми прогнозами, станція, ймовірно, ввійде в атмосферу близько 2:25 за київським часом. Утім, вчені зазначають, що похибка часу можливого падіння становить близько доби.

Відео дня

Радше за все, Тяньгун-1 згорить в атмосфері, але частина уламків, таких як паливні баки й елементи двигунів, можуть впасти на Землю. При наближенні до поверхні китайська станція масою 8,5 тонн може розвинути швидкість до 26 тисяч км/год.

"Складно сказати, яка кількість уламків вціліє, адже Китай не розкриває модель станції", - зазначив Еліас Абутаніус із Австралійського центру космічних досліджень.

Китайські фахівці стверджують, що падіння станції не буде нагадувати катастрофу з науково-фантастичних фільмів. Це буде схоже на метеоритний дощ.

Точне місце падіння передбачити неможливо. Європейське космічне агенстство вказує територію, яка простягається на великі відстані на південь і північ від екватора. Тобто уламки Тяньгун-1 можуть впасти де завгодно, від Нової Зеландії до США.

В ЄКА зазначають, що ймовірність того, що уламки впадуть комусь на голову, дорівнює ймовірності пережити два удари блискавки за рік.

Китай запустив Тяньгун-1 29 вересня 2011 року. З 2016 зв'язок зі станцією було втрачено.

У листопаді минулого року експерти Європейського космічного агенства ESA побоювалися, що частини китайської станції Tiangong-1 можуть впасти на країни ЄС.

Показати ще новини
Радіо NV
X