Китай запустив перший у світі супутник квантового зв'язку

16 серпня 2016, 11:51
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
На китайському космодромі Цзюцюань відбувся запуск першого у світі супутника квантового зв'язку Micius, покликаного випробувати технології квантової комунікації

Супутник був названий на честь китайського філософа і вченого Мо-цзи, який жив у 5 столітті до н. е. За даними Китайської академії наук, за допомогою супутника дослідники зможуть випробувати метод квантового розподілу ключа між супутником і наземними станціями, а також провести експерименти з квантової телепортації.

Відео дня

Зчитувати дані, що посилаються супутником зможе тільки персонал авторизованих наземних станцій. За словами представника швейцарської компанії, що спеціалізується на квантовій криптографії, Грегуара Ріборді, якщо хто-небудь спробує перехопити інформацію, вона буде знищена. Крім того, подібна спроба перехоплення буде помічена персоналом наземних станцій.

У разі успіху Micius закладе основу для створення захищеної системи зв'язку. Після нього Китай планує запустити ще 19 супутників.

"Якщо Китай відправить більше супутників квантової комунікації на орбіту, ми можемо очікувати появи всесвітньої мережі квантових комунікацій орієнтовно до 2030 року", - говорить провідний дослідник проекту Пан Джианвей.

За повідомленням China Daily, квантові комунікації будуть використовуватися у сферах оборони, енергетики і телемовлення. Протягом наступних 5 років вони створять ринок обсягом у $7,54 мільярда.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X