Китай і Австрія здійснили сеанс квантового відеозв'язку

31 січня 2018, 16:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вченим з Китаю і Австрії вдалося реалізувати міжконтинентальний квантовий розподіл ключів на відстань 7600 км між двома країнами.

Таким чином, фізики вперше передали дані по захищеному каналу з китайського Сінлуну в австрійський Грац за допомогою супутника "Мо-цзи" (Micius), повідомляє агентство Сіньхуа.

Відео дня

Це означає здатність супутника "Мо-цзи" до здійснення міжконтинентального квантового засекреченого зв'язку, що закладе основу для створення глобальної мережі квантових комунікацій в майбутньому. Відповідна стаття була опублікована днями в міжнародному науковому журналі Physical Review Letters - одному з найпрестижніших журналів в галузі фізики.

Такий успіх був досягнутий командою китайських вчених з КНТУ, Шанхайського інституту технічної фізики при Академії наук Китаю і Державної астрономічної обсерваторії спільно з групою вчених з Академії наук Австрії під керівництвом Антона Цайлінгера.

Механізм роботи квантового зв'язку полягає в наступному. Супутник Micius посилає заплутані фотони на дві станції, в Австрії та Китаї. Фотони закодовані за допомогою так званих поляризацій для перевірки безпеки. Вчені роблять вимірювання поляризації, а потім відправляють назад на супутник свої вимірювання. Потім супутник створює ключі безпеки, які можна використовувати для шифрування і дешифрування даних, які містяться в відеодзвінку.

Відзначимо, квантовий зв'язок використовує субатомні частинки, фотони, для передачі даних з використанням принципів квантової механіки. Цей засіб зв'язку вважається найбезпечнішим, оскільки подібні частинки неможливо знищити, дублювати або відстежити. Способів зламувати такі повідомлення поки не знайдено.

Раніше НВ повідомляло, що дослідники з Китайської академії наук розповіли про перший успіх місії квантового супутника зв'язку QUESS. В рамках експерименту супутник успішно розподілив сплутані фотони між трьома різними наземними базовими станціями, розділений на цілих 1200 кілометрів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X