Кінець теорії змови. NASA представило доказ того, що США літали на Місяць

8 грудня 2015, 10:06
Одна з найгучніших конспірологічних теорій останнього століття тріщить по швах. Американці таки бували на Місяці. NASA опублікувала знімки місця аварії ракети-носія місії Apollo 16 на поверхні земного супутника

Здавалося б, цілком пересічна новина, що з'явилася на сайті американського космічного агентства, може означати кінець цілої епохи "місячного авантюризму".

NASA назвало точні координати і опублікувало знімки місця аварії ракети-носія Saturn V, яка доставила до Місяця дослідний корабель Apollo 16.

Відео дня

NASA опубликовало снимки места крушения ракеты-носителя Saturn V на Луне
NASA опубликовало снимки места крушения ракеты-носителя Saturn V на Луне Фото:

Теорія про те, що американські астронавти ніколи не були на Місяці, а кадри їх висадки є підробкою, зародилася в той самий день і годину, коли уряд США заявив про свій тріумф, а по телебаченню показали хвилюючі кадри трансляції.

Серед мільйонів глядачів, що дивилися її у прямому ефірі, знайшлися особливо прискіпливі, що звернули увагу на невідповідність тіней джерелам освітлення, неправильне положення американського прапора і багато іншого. Теорію змови підігрівав той факт, що Голлівуд як раз освоїв відповідні технології. Всього за рік до висадки на Місяці по світу прогримів фільм 2001: Космічна Одіссея режисера Стенлі Кубрика.

Конспірологи тут же заявили, що Кубрик зняв "висадку" на замовлення президента Річарда Ніксона, який був засмучений невдачами реальної місячної програми і хотів утерти ніс Радянському Союзу.

Незважаючи на відсутність вагомих аргументів, теорія виявилася досить живучою. Її підганяли багато факторів. Наприклад, несподіване згортання начебто успішної місячної програми в 1970-х, відсутність відчутного прогресу в космічній науці в останні десятиліття XX століття, і навіть популярний серіал " Секретні матеріали. Особливо завзяті фанати теорії навіть знайшли її непрямі підтвердження в наступних фільмах Стенлі Кубрика.

Фанати знайшли зізнання Кубрика в тому, що він фальсифікував висадку на Місяць, в інших його фільмах

Аргументи NASA і серйозних вчених, зразки місячної породи і наявність на поверхні Місяця лазерних датчиків, встановлених там астронавтами для точного вимірювання відстані від Землі до Місяця, конспірологів не переконувало.

Нинішня новина стане аргументом, з яким складно посперечатися.

Починаючи з місії Apollo 13, було прийнято рішення розбивати всі ракети-носії об поверхню Місяця. В чисто експериментальних цілях.

Попередньо встановлені астронавтами на поверхні Місяця сейсмометри заміряли енергію удару при зіткненні останньої ступені ракети-носія про місячну поверхню. Ця безцінна інформація допомагала геологам більше дізнатися про склад і щільність місячного ґрунту і в цілому про внутрішню структуру земного супутника.

За словами представників NASA, місця аварії ракет-носіїв 13, 14, 15 і 17 місій Apollo були їм відомі раніше - їх траєкторії відстежувалися за допомогою радіосигналу. Однак, куди приземлилися останки ракети Saturn V під час місії Apollo 16 залишалося загадкою. Радіоконтакт з останньою сходинкою ракети був передчасно втрачений.

Здійснити знахідку допоміг комп'ютерний аналіз знімків високої роздільної здатності з супутника Lunar Reconnaissance Orbiter, який постійно обертається навколо Місяця. З'ясувалося, що останній щабель ракети відхилилася від передбачуваного маршруту на 19 миль і розбилася об місячну поверхню в районі знаменитого кратера Коперник.

Доказом знахідки є опублікована NASA фотографія високої розподільної здатності, доступна для вивчення всіма охочими.

Режиссер Стэнли Кубрик на съемочной площадке Космической Одиссеи, где по мнению конспирологов он практиковался в навыках, которые ему пригодились для фальсификации высадки на Луну
Режиссер Стэнли Кубрик на съемочной площадке Космической Одиссеи, где по мнению конспирологов он практиковался в навыках, которые ему пригодились для фальсификации высадки на Луну Фото:

Якщо і вона не зможе переконати скептиків, яким подобається теорія про "найзнаменитіший" фільм Стенлі Кубрика", то залишається сподіватися лише на те, що NASA знайде на Місяці найголовніший доказ перебування там астронавтів у 1970-х. Таким можна буде вважати артефакт, знову ж таки пов'язаний з місією Apollo 16.

Її учасник - астронавт Чарльз Дьюк залишив на поверхні Місяця свій сімейний портрет. На фото він зображений з дружиною та синами. На звороті фотографії Дьюк написав від руки наступний текст: "Це сім'я астронавта Чарльза Дьюка з планети Земля, який висадився на Місяці 20 квітня 1972 року".

Оскільки на Місяці немає вітру, а також вологості, ця фотографія повинна досі в первозданному вигляді лежати на тому місці, де її залишив астронавт, переконані вчені.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X