Кінець подорожі Solar Impulse і величезна сокира вікінгів – кращі наукові фото тижня

30 липня 2016, 20:01
Літак Solar Impulse 2, що працює на сонячних батареях, завершив свою навколосвітню подорож в Абу-Дабі, а археологи знайшли в Данії одну з найбільших сокир вікінгів

Навколосвітня подорож Solar Impulse 2 почалася в березні минулого року, а тепер підійшла до завершення. Літак, що працює виключно на сонячній енергії, подолав понад 40 тисяч кілометрів і здійснив посадку в Абу-Дабі (ОАЕ), де він і починав свій шлях.

Відео дня

Solar Impulse 2 заходит на посадку в Абу-Даби
Solar Impulse 2 заходит на посадку в Абу-Даби Фото:

Відправною точкою маршруту Solar Impulse 2 на останньому етапі був Каїр. Переліт з Єгипту до Об'єднаних арабських еміратів зайняв близько 48 годин. За час подорожі літак також відвідав Індію, Китай, Оман, Японію, США та Іспанію. Довгий час він перебував на Гаваях. Це була вимушена зупинка, пов'язана з технічними несправностями.

Неподалік від датського міста Хааруп археологи знайшли гробницю вікінгів, зведену орієнтовно в 950 році н. е. В ній знаходилися останки чоловіка, а також одна з найбільших сокир вікінгів, із коли-небудь знайдених вченими. Зброя була єдиним предметом, похованим разом з вікінгом, з чого учені зробили висновок, що він "насамперед ідентифікував себе як воїна".

На топоре отсутствуют декоративные элементы, поскольку это было настоящее боевое оружие / Silkeborg Museum
На топоре отсутствуют декоративные элементы, поскольку это было настоящее боевое оружие / Silkeborg Museum Фото:

У гробниці також покоїлися останки жінки, разом з якою були поховані два ключа – символ влади і авторитету в суспільстві вікінгів. Це дозволило вченим припустити, що чоловік і жінка, для яких була побудована гробниця, посідали високе соціальне становище.

У Новій Гвінеї були знайдені два нових види мурах, що належать до роду Pheidole. Дослідники вирішили назвати їх на честь драконів з серіалу Гра престолів. Мурахи отримали імена Pheidole viserion (Візеріон) і Pheidole drogon (Дрогон).

На фото можно увидеть шипы на спине Pheidole viserion / OIST
На фото можно увидеть шипы на спине Pheidole viserion / OIST Фото:

Своїми назвами нові види зобов'язані шипам, розташованим у них на спині. Вчені припускають, що шипи є механізмом захисту і, можливо, містять мускулатуру, що допомагає мурашкам підтримувати свої великі голови.

Показати ще новини
Радіо НВ
X