Кассіні несподівано виявив на Титані не властиві його геології гори

25 березня 2016, 17:15
Команда місії космічного апарату Кассіні, розповіла про найбільш високі з гір, виявлених на Титані, єдиному в Сонячній системі супутник з щільною атмосферою

За словами вчених висота піку становить 3337 метрів, передає N+1 з посиланням на прес-реліз NASA.

Як зазначають дослідники, швидше за все ця гора виявиться й найвищою точкою небесного тіла в цілому.

Відео дня

Оскільки щільна атмосфера супутника Сатурна заважає прямим спостереженням у видимому спектрі, виявити пік допомогли радарні дані, зібрані Кассіні під час прольотів над Титаном.

Найбільші гірські хребти здебільшого знаходяться ближче до екватора супутника. При цьому велика частина високих піків, виявлених в ході досліджень, має висоту близько трьох кілометрів. Найвищий з них відноситься до гірської системи з трьох хребтів, що отримала назву гори Мітрим.

Підніжжя гір Титану, імовірно, складається в основному з водяного льоду, м'якого, порівняно із земною геологією, матеріалу. Тому таких же високих гір на супутнику, як і на Землі, не очікували. Також на Титані існує ерозія, викликана дощами і річками, однак, через те, що Сатурн знаходиться в десять разів далі, ніж Земля, ці процеси йдуть набагато повільніше.

Висота гірських піків може також вказувати на наявність на Титані тектонічної активності, а її джерелами дослідники називають приливні сили Сатурна і охолодження кори супутника.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що NASA опублікувало нові фото супутників Сатурна.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X