Канадський невролог опублікував в наукових журналах фейкові статті про істот з Зоряних воєн

24 липня 2017, 10:20
Спеціаліст по неврології зміг опублікувати в нечистоплотних журналах чотири статті про мідіхлоріан - вигаданих істот зі світу Зоряних воєн

"Наукові" роботи представляли собою безглуздий текст, в якому цитати про світ Зоряних Воєн поєднується з цитатами з Вікіпедії про мітохондрії - елементи клітини людини, пише Science Alert.

Відео дня

Мідіхлоріани - це вигадана Джорджем Лукасом мікроскопічна внутрішньоклітинна форма життя, в основі концепції якої лежить ідея симбіозу і реально існуючі мітохондрії. На думку Лукаса, мідіхлоріани - це раса, вміння взаємодіяти з якою визначає можливості використовувати Силу, оскільки ця раса чутлива до енергії.

Одна зі статей про них була опублікована у виданні International Journal of Molecular Biology: Open Access під псевдонімом Лукас Макджордж з канадського університету в Саскачевані. Вчений, який написав про це під псевдонімом Нейроскептік, зазначає, що рецензенту було достатньо пошукати в інтернеті ім'я і прізвище автора, щоб зрозуміти - перед ним фейк.

Крім того, в самому тексті статті зустрічається, наприклад, такий уривок: "Ви коли-небудь чули про трагедію Дарта Плегіса? Не думаю. Це була легенда Сітхів. Дарт Плегіс був Темним Лордом Сітхів, настільки потужним і настільки мудрим, що міг використовувати Силу, щоб вплинути на мідіхлоріан".

Незважаючи на такий текст, його прийняли до публікації в кількох виданнях, правда, зажадавши плату за публікацію в розмірі декількох сотень доларів.

"Це просто нагадування про те, що в деяких рецензованих журналах немає ніякого сенсу в рецензуванні взагалі", - підкреслив автор роботи.

Цікаво, що У 2006 році вчені з Австралії виявили бактерію, яка була названа ними Midichloria mitochondrii, в честь вигаданих мідіхлоріан.

Раніше НВ повідомляло, що стаффордширський тер'єр на прізвисько Оллі став автором рецензій в декількох не цілком порядних наукових журналах. Власник Оллі, фахівець в галузі охорони здоров'я Майк Дауб, створив фальшиву персону для Оллі, щоб виявити проблеми з "паскудними журналами".

Показати ще новини
Радіо НВ
X