Канадський інженер придумав літак, здатний за 11 хвилин перетнути Атлантику

28 січня 2016, 11:21
Концепт Antipode, розроблений інженером Чарльзом Бомбардьє, здатний перевозити до 10 пасажирів з Нью-Йорка до Лондона за 11 хвилин

За задумом інженера, Antipode повинен оснащуватися парою ракетних прискорювачів, встановлених на крилах. З їх допомогою літак може розвивати швидкість в 5 махів (швидкість більше 1 маха - надзвукова) і підніматися на висоту до 12 км. Після цього, вони відокремлюються і повертаються на базу, а в роботу вступає гіперзвуковий прямоточний повітряно-реактивний двигун, який дозволить літаку розігнатися до 24 махів (більше 20000 км/год).

Відео дня

Раніше Чарльз Бомбардьє вже прославився подібним концептом. Його надзвуковий літак Skreemr, ідею якого він представив в минулому році, був здатний розганятися до 10 махів. Однак тоді інженер не придумав рішення двох проблем: нагрівання корпусу і ударних хвиль, що виникають переходу на надзвукову швидкість. Бомбардьє говорив, що не впевнений в тому, що матеріали, здатні витримати навантаження від пересування на таких високих швидкостях, вже існують.

Після цього до нього звернувся Джозеф Хезлтайн, інженер компанії Wyle, яка співпрацює з NASA і американським міністерством оборони. Він допоміг придумати рішення. Планується оснастити літак соплом для захоплення повітряного струменя, що буде потрапляти в нього з надзвуковою швидкістю. Соплами можуть бути оснащені і крила.

До реалізації ідеї канадського інженера ще далеко, і він сам визнає це. "Вся справа в інноваціях. Поділіться своєю ідеєю, і це відкриє шлях для тих, хто зможе втілити її в життя", - говорить Бомбардьє.

Показати ще новини
Радіо NV
X