Канадський арктичний острів виявився притулком для стародавніх гігантських птахів

15 лютого 2016, 19:50
Міжнародна команада палеонтологів підтвердила, що на канадському арктичному острові Елсмір 50 млн років тому мешкав птах гасторніс, пише N+1 з посиланням на журнал Scientific Reports

Зокрема, гасторніс був досить великою, нездатною літати птицею, яка жила в пізньому палеоцені і еоцені. Вона сягала у висоту майже двох метрів і важила близько 100 кг. Вперше викопні останки птиці вчені знайшли ще в 70-х роках минулого століття, однак детально вивчили їх тільки зараз.

Відео дня

Гасторнісу з острова Елсмір близько 53 мільйонів років і це найдавніші рештки птиці ери Кайнозою серед усіх, виявлених в Арктиці. Єдиним доказом того, що гасторніс жив на північному канадському острові, служить кістка фаланги пальця ноги.

Цікаво, що раніше природні умови острова Елсмір нагадували кипарисові болота на півдні США. За даними палеонтологів, скам'янілості також свідчать, що на цьому острові раніше жили черепахи, алігатори, різні примати, тапіри і навіть великі бегемоти.

Елсмір є найбільш північним канадським островом, який входить до складу Островів Королеви Єлизавети. На сході від острова проходить кордон Канади з Гренландією. На території острова неодноразово знаходили рештки доісторичних тварин.

Раніше у розділі Наука повідомлялося, що вчені встановили причину вимирання стародавнього гігантського родича Homo Sapiens.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X