Канадські вчені описали новий вид динозаврів

19 липня 2017, 15:00
Палеонтологи з Канади виявили новий рід динозаврів з пір'ям. Він отримав ім'я Albertaventaor

Таку назву ящір отримав тому, що його останки дослідники виявили в провінції Альберта, пише Independent.

Дослідники припускають, що альбертавентор ходив на двох ногах, був покритий пір'ям, виростав приблизно до двох метрів і важив, ймовірно, близько 60 кілограмів. Вважається, що ці динозаври харчувалися і м'ясом, і рослинами.

Відео дня

Спочатку палеонтологи припустили, що скам'янілі останки належали динозавтра троодону, який відрізнявся великим обсягом мозку в порівнянні з його тілом. Однак після аналізу кісток прийшли до висновку, що це інший вид через його коротший і більш міцний череп.

"Тонкі кістки цих маленьких пернатих динозаврів дуже рідкісні. Нам пощастило знайти найважливішу частину черепа, що дозволило нам виділити альбертавентора як новий вид. Ми сподіваємося знайти більш повний скелет альбертавентора в майбутньому, оскільки це дозволить дізнатися набагато більше про ці цікавим тваринам", - сказав доктор Девід Еванс з Королівського музею Онтаріо, який керував дослідженням.

Раніше НВ повідомляло, що робота вчених з Оксфордського університету показала, як масові виверження вулканів викликали зміну клімату і вимирання конкурентів динозаврів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X